Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik iki yıldır, ‘Mobesa kamerası taktıracağız’ diyerek hiçbir uygulama yapmaması sonucu beldenin her yerinde soygun olayları yaşanmaya devam ediyor.
Mahmutlar Küçük Sanayi Sitesi içerisinde bulunan Uyar market maskeli 3 soyguncu tarafından kapısı kırılarak soyuldu. Markette bulunan güvenlik kamerası ile saniye saniye görüntülenen soygun olayında 200 TL nakit para ve 4 bin TL sigaranın çalındığı öğrenildi. 3 hırsız tarafından market içerisindeki mallar talan edilirken, şeker dolu çuvalın yere dökülerek karıştırıldığı gören Market sahibi Ayhan Uyar, “Şeker ve pirinç çuvalının içinde para arayabilirler” dedi.
Aynı gece yine Sanayi sitesi içerisinde bulunan Sanayi Kooperatifine ait odanın da penceresindeki korkuluk demirleri ve camı kırılarak içeriye girildiği öğrenildi. Odanın ağaç kapılarının tek tek tornavida yardımı ile patlatılarak açıldığı ve hırsızın oda içerisinde hiçbirşey bulamadığı edindiğimiz bilgiler arasında.
Marketi soyulan Sanayi Sitesi esnaflarından Ayhan Demir’in gazetemize yaptığı açıklamada, “Markete kamera sistemi taktırdım ve hırsızlar maske takarak iş yerime girmişler. Sanayi ile jandarma Karakolu arasında 200 metre bir mesafe var. Hırsızlar hangi cesaretle burada soygun yapıyorlar anlamış değilim. Mahmutlar’a acilen Mobesa Kamerası takılması gerekir” dedi.

Önceki İçerikKargıcak’ta evinde ölü bulundu
Sonraki İçerikMahmutlarspor’da hüsran