Mahmutlar Küçük Sanayi sitesi’nde sona gelindi. Temeli geçmiş dönem Belediye Başkanı Alaattin Çakır tarafından atılan Sanayi Sitesi, mevcut Başkan Ali Çelik tarafından hizmete gireceği günü bekliyor.
30 HAZİRAN SON GÜN
Mahmutlar Belediyesi’nin Yeni Mahalle’de bulunan mevcut sanayi yerindeki esnaflara 30 Haziran’a kadar sözleşme uzattı. Belediye Başkanı çelik’in önceki açıklaması Belde de bulunan tüm Sanayi esnafının 1 Ocak 2010 yılına kadar yeni sanayi sitesine gitmeleri isteminin ardından Belediye yönetimi sanayi’de işlerin bitmemesinden dolayı sözleşmeyi 30 Haziran 2010’a kadar uzatmıştı.
ELEKTRİK, SU TAMAM
Mahmutlar Küçük Sanayi Sitesi alt yapı çalışmalarını tamamladı. Kanalizasyon, yağmur suyu giderlerinin yanı sıra içme suyu şebekesi ve Elektrik işlerinin tamamı yapılan sanayide yüzler gülmeye başladı. “İsteyen her esnaf Elektrik abonesi alarak işyerinde çalışabilir” diyen Sanayi Kooperatif Başkanı Hüseyin Sandal, “Sanayi’de artık son çalışmaları yapıyoruz. Elektrik ve içme suyumuzda bağlandı, esnafların kooperatife olan ödemelerini biran önce yapıp, yeni işyerlerine oturabilirler” dedi.
BELEDİYE ACELE ETMELİ
Sanayi Sitesi üst yapı çalışmaları Mahmutlar Belediyesi tarafından yapılacak. Şu anda perde beton çalışmaların başlaması bekleniyor. Çevre düzenlemesi ve yolların bitimiyle tam anlamı ile bitecek olan sanayi sitesi’nde şu anda esnaflar çalışmaya başladı. Esnaflar Belediye Başkanı Ali Çelik’ten üst yapı konusunda biraz daha ivedi çalışma istediler.

Önceki İçerikTop, “Yayla’da şaibe var”
Sonraki İçerikMHP hortuma taktı