Kış ayında günde ortalama 150 aracın gidip geldiği Mahmutlar – Sarıveliler yolu 10 gündür ulaşıma kapalı. Yarıyıl dinlenme tatili nedeni ile Alanya’da bulunan öğrencilerden bir bölümü bugün yarın açılır ümidi ile Alanya’da bekleyişlerini sürdürüyorlar. Tatilini Alanya’da geçiren vatandaşlar memleketlerine hala varamadılar.
iLÇENiN YAPAMADIĞINI KÖY YAPTI
Sarıveliler ile Mahmutlar arasında yollar kapalı iken Muzvadı (Dumlugöze) köyü muhtarlığı köydeki dozerle yolları açarak 30 Ocak 2012’de Mahmutlar’a ulaşmayı başardılar. Bu olay bir gerçeği yansıtıyor. Konya’dan Mahmutlar’a ya da Ermenek’ten Mahmutlar’a ulaşmak için en güvenli yol Göktepe-Günder-Işıklı-Daran-Koçaşlı-Dumlugöze hattı, ya da Göktepe-Çukurdağ (Dumlugöze) hattı olduğu bu olayla belgelendi.
Yıllarca Mahmutlar Post Gazetesi olarak yazdık çizdik. Her yönetici bölgecilik yaptı. Doğa olayları, bu tezimizi insanlara bir kez daha belgeledi. Devlet bu gerçeği görmeli, bundan sonra yatırımı da bu gerçeğe göre yapmalı.
Dumlugöze Köyü’nden Mahmutlar’a gelen Köy Meclisi üyesi Ahmet Bülü Kacaşlı’dan Ahmet Çelik ve Bahri Altınbaş konu ile açıklamalarını Gazetemizin köşe yazarı Mehmet Uğuz’a yaptılar. Mahmutlar’da bulunan Taşeli Market ve Güven Çay ocağı önünde opjektiflere poz veren Sarıveliler kaderlerine isyan ettiler. Sarıveliler’e bağlı Adiller köyünde Annesi ölen Ayhan Yaşar ve eşi cenazeye yetişememenin üzüntüsü içinde görüntüsü yürekleri dağladı.
İLGİLİLER GERÇEĞİ GÖRSÜN
Mahmutlar Post Gazetesi Köşe yazarı Mehmet Uğuz Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulundu. Uğuz, “Bu gün burada yaşananlar bir gerçeğin öyküsüdür. Sırça köşklerde ahkam kesenler bu dağların önünde ve arkasındaki gerçekleri görmemek için avuçları ile gözlerini kapatırlar. Bu yol birçok ilçe merkezinden bile daha fazla trafik akışı olan yoldur. Yıllardır tünel yapıyoruz yolu duble yapıyoruz diye halkımızı kandıranlar acaba bu günkü görüntü karşısında ne cevap verebilirler merak ediyorum.
Zordur dağın önünde arkasında kalmak, Mahmutlar Post gazetesi yazarı olarak Ayhan Yaşar’a ve eşine başsağlığı dilerim, üzüntülerini paylaşıyorum.
Gerek dağın önünde, gerekse arkasında kalanların ortak görüşü “ilgililerin yol güzergahını 10 gündür yaşadığımız bu gerçeği görmeleri gerekir.  Bazılarına da fazla edebiyat yapmayın doğrunun da doğrusu var buralarda diyoruz. Ne eline silah alıp dağa çıkan var ne de sağı solu yakıp yıkanlardan değiliz biz insanca yaşamak isteyen bir topluluğuz” diyerek sitemlerini ilgililere iletmeye çalıştı.

Önceki İçerikYöneticilerin ilgisizliği
Sonraki İçerikBelediye ilgilenmiyor