Yeşilöz köyünün çöplerini ücretsiz taşıyan Mahmutlar belediyesi araçları ve personeli AK Parti’li Abdullah Pişkin’i isyan ettirdi. Pişkin, “Mahmutlar halkı (ÇTV) öderken, Yeşilöz köyü niçin para ödemiyor? Komisyonda ücretli olması konusunda karar aldık, Komisyon Başkanı İbrahim Sayar kararından döndü. Karakolda söyle mahkemede şaşır türküsü Sayar için cuk diye oturdu” dedi.
Eylül 2010 meclisinde, Yeşilöz köyü muhtarının, Yeşilöz köyünün çöplerini Mahmutlar Belediyesi çöp araçlarının ücretsiz alması konusu görüşülmüş. Meclis görüşmelerinde AK Parti’li Meclis üyesi Abdullah Pişkin bu karara şiddetle red oy vererek, niçin red oyu verdiğini de meclis tutanaklarına, “Mahmutlar’da yaşayan vatandaşlar çöp vergisi (ÇTV) öderken, Yeşilöz çöpünün niçin bir kuruş ücret almadan Mahmutlar Belediye çöp kamyonu ve personeli alsın, bunu içime sindiremiyorum” diye yazdırmıştı.
MAHMUTLAR HALKINA HAKSIZLIK
AK Parti Meclis Üyesi Abdullah Pişkin gazetemize yaptığı açıklamada, “Mahmutlar halkının özde malı olan Mahmutlar Belediyesine ait çöp kamyonları ve personelleri kendi çöpleri parayla aldırırken, niçin Yeşilöz köyünün çöplerini Mahmutlar’ın araç ve personelleri ücretsiz alıyor? Bu bir Mahmutlar halkına yapılan haksızlıktır” dedi.
HALKIMIZI MECLİSE DAVET EDİYORUM
AK Parti Mahmutlar Belediyesi Meclis Üyesi Abdullah Pişkin,  “Komisyonda aldığımız kararlar meclis salonunda nedense değişiyor bu gibi davranışlarda halkın dilinde olan bir türkü vardır, ‘Karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar’ bu türkü komisyon da doğruyu yapan, ancak meclis salonunda kararını değiştiren Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı CHP’li İbrahim Sayar ve Murat Can için cuk diye oturmuştur. Mahmutlar halkının seçmiş olduğu meclis üyelerini dikkatlice izlemelerini istiyorum. Meclis salonu her bireye açıktır, halkımızı meclise davet ediyorum” dedi.
KOMİSYONDA AYRI, MECLİSTE AYRI KARAR
Olaylar şöyle gelişti; Ekim Meclisi’nden sonra komisyona gönderilen kararlar komisyon üyelerince incelendi. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı CHP’li İbrahim Sayar’a, sözlü öneride bulunan AK Parti’li Abdullah Pişkin, “Eylül ayı meclisi’nde söz konusu olan Yeşilöz köyünün ücretsiz çöplerinin alınması konusunu tekrar görüşelim” teklifini Komisyon Başkanı CHP’li İbrahim Sayar kabul etti. Görüşülen Yeşilöz köyü ücretsiz çöp taşıma konusunda, Komisyon Başkanı CHP’li İbrahim Sayar, Murat Can, Mustafa Şimşek, MHP’li Hüsamettin Sarısoy ve AK Parti’li Abdullah Pişkin çöp kamyonunun her seferi 150 TL olsun konusunda komisyon kararı aldılar.
Ekim ayı meclisi’nde komisyon kararı gündeme gelince, Komisyon Başkanı CHP’li İbrahim Sayar ve Murat Can komisyondaki almış oldukları karardan vazgeçerek, “Yeşilöz köyündeki çöpleri Mahmutlar belediye ve personelleri tarafından ücretsiz alınsın” derlerken Meclise yurt dışında oldukları için MHP’li Ahmet Cebeci ve AK Parti’li Emre Şekerci katılmadı. Diğer CHP’li Mustafa Şimşek, MHP’li Hüsamettin Sarısoy ve AK Parti’li Abdullah Pişkin komisyondaki kararlarının ardında durdular.
PİŞKİN’İN SU BAKIM ÜCRETLERİ KALKSIN ÖNERİSİNE RED
Mahmutlar Belediyesi Plan ve Bütçe görüşmelerinde, AK Parti’li komisyon üyeleri Abdullah Pişkin’in, ‘Aylık 1 TL olan mesken ve aylık 2 TL olan işyerleri su parası bakım ücretleri kalksın’ önerisine, CHP’li Mustafa Şimşek’ten destek gelirken, Komisyon Başkanı CHP’li İbrahim Sayar, Murat Can ve MHP’li Hüsamettin Sarısoy ücretlerin alınmasına devam edilmesi konusunda oy kullandılar. Bu konuda gazetemize açıklamalarda bulunan AK Parti’li meclis üyesi Abdullah Pişkin, “CHP’li bir komisyon üyelerinin ‘su paraları ucuz, su zamlarına zam yapalım’ önerisine karşı çıktım, hatta alınan ‘su bakım paralarını kaldıralım’ önerime CHP’li Mustafa Şimşek dışında red oyu kullandılar. Halkımızın %80’inin maddi durumları herkes tarafından biliniyor. Yeşilöz’ün çöpü ücretsiz taşınırken, Mahmutlar halkından su bakım parası almalarını düşündürücüdür” dedi.

Önceki İçerikÇelik’e hapis istemi
Sonraki İçerikOkuyucu mektubu