Demirtaş’ta Fiziksel engelli olan Senagül’e Mahmutlar’dan yardım eli uzatıldı. Facebook Alanya Yardımlaşma Gönüllüleri Senagül’ün ilk ameliyatı için gerekli parayı ailesine teslim etti.
Demirtaş Mahallesinde Fiziksel Engelli bir genç kıza Alanya Yardımlaşma Gurubu sahip çıkarak Ameliyatı için yardım kampanyası başlattı. Ameliyatın tamamı için 200 bin TL’ye ihtiyaç olduğu ve ilk Ameliyatı için 130 Bin liranın bulunduğu öğrenildi.
SENAGÜL İÇİN KAMPANYA DEVAM DİYOR
Facebook Alanya Yardımlaşma Gurup kurucusu ve yöneticisi Ahmet Emin Çoban Senagül için başlattığı kampanyaya Mahmutlar’dan bir hayırsever 130 bin liralık yardım alındığı ve Ameliyat için gün alındığını müjdeledi.
AMELİYAT TARİHİ ALINACAK
Çoban “Senagül’ün ameliyatı için kapı kapı gezip sonuç alamayan baba adına bir yakını bize bir mesaj attı ve harekete geçtik. 10 günde lazım olan paranın %10 unun aileye ulaşmasını sağladık. 10 gün sonra kampanya ses getirmeye başlayınca tüm Alanya’nın dikkatini çekti ve yardımlar yağmaya başladı. Hatırı sayılır bir miktarı Mahmutlardan bir iş adamı kardeşim üstlendi. bu hafta Senagül’ün ilk Ameliyatı için tarih alınacak” dedi.
İYİLİK YAPMAKTA YARIŞIN
Çoban “Facebook Alanya Yardımlaşma Gurubu olarak birçok yardımlara imza attık. 50 günde 1300 ihtiyaç sahibi aile ile yardım severleri buluşturduk. Lütfen Facebook Alanya Yardımlaşma grubumuza arkadaşlık isteğinizi ekleyerek destek olun ki yarın daha çok yardımlaşmaya vesile olun. İyilik yapmakta yarışıyoruz sadece, rakibimiz ya da çıkarımız yok, sadece sınırsız iyilik yapma hırsı var yüreğimizde. Tüm grup üyelerimizi canı gönülden selamlıyorum” dedi