Mahmutlar Anaokulu ve Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD iş birliği ile ortaklaşa organize edilen ‘Sizde oynayın çocuklar’ projesi kapsamındaki Oyuncaklar, Şırnak İli, İdil İlçesi Oymak Köyü İlkokulundaki çocuklara ulaştı.
Mahmutlar Anaokulu öğrencilerinin topladığı oyuncakları yüzlerce kilometre uzaklıktaki Şırnak ili İdil ilçesi kırsalında bulunan Oymak köyü, Oymak ilkokulu öğrencilerine Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD olarak gönderilmişti. Mahmutlar Post Gazetesi haberi ‘Sizde oynayın çocuklar’ başlığı ile okuyucularına duyurmuştu. Mahmutlar da eğitim veren Mahmutlar Ana Okulu öğrencilerinin gönderdiği oyuncaklarla resim çektiren Oymak İlkokulu öğrencileri sevinçlerini Mahmutlar Ana Okulu öğrencileri ile resimlerini göndererek paylaştılar.
İLHAN: “SOSYAL PROJELERE DESTEK VERİYORUZ”
Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “Mahmutlardaki sosyal projelere her zaman desteğimiz sürecek” dedi. “Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD olarak yeni kurulmuş olmamıza rağmen yaptığımız etkinlikler, eserler ve yardımlar ile kısa zamanda önemli işlere imza attık” diyen İlhan, “Sosyal projelerde her zaman destek olmak istiyoruz. Mahmutlar Anaokulu öğrencilerimizin MAHKOD Derneği ile organize ettiği ‘sizde oynayın çocuklar’ projesi ile Şırnak’ın İdil ilçesi kırsalında bulunan oymak ilkokulu öğrencilerini oyuncaklarla buluşturduk. Bu güzel duyguyu tüm halkımızla yaşadık ve yaşattık. Oymak köyündeki ilkokul çocuklarının sevinçleri sevincimiz olmuştur. MAHKOD olarak çok gururluyuz. Tüm halkımız MAHKOD’a üye olmaya davet ediyoruz. Biliyorsunuz sevinçler ve mutluluk paylaşınca daha güzel oluyor” dedi.