Haziran ayının girmesi ile birlikte Mahmutlar’da yaz sezonu açıldı. Rus turistlerin ilk sırayı aldığı otellerde Avrupalı turist yok sayılacak kadar az. Rus ve Polonyalı turistler otellerin sahil ve havuzlarını tıklım tıklım doldururken her şey dahil sistemi nedeniyle otellere turist amaçlı gelen Ruslardan restaurantlar faydalanamıyor.
Mahmutlar’da yerleşik yaşayan yabancılardan İrlanda, Hollanda, İsveç, Alman, Danimarka, Norveç, İskoçya gibi ülke insanları Mahmutlar ekonomisine yön veriyor. Her akşam Mahmutlar şehir merkezinde bulunan yerleşik yabancı Avrupalılar restaurantları ve eğlence mekânlarını tıklım tıklım doldururken Rus ve Polonyalı turistler sadece esnafların vitrinine bakmakla yetiniyorlar. Avrupa ülkelerinin özel ve resmi günlerinde Mahmutlar’daki restaurantların özel yemek ve organizasyonlar yapması Avrupalı yerleşik yaşayan vatandaşları memnun ediyor.
Mahmutlar’da bulunan yüzlerce restaurant kalite ve servis adına en üst düzeyi zorlarken bazı esnafların lakayt davranması turizmcileri kızdırıyor. 2010 Turizm yılına iyi bir başlangıç umuduyla giren turizmcilerin volkan patlaması dolayısıyla uçakların kalkamaması turizmin tamamen dengesini bozdu yorumları yapılıyor.

Önceki İçerikANILGAN, SAHİLDE KAN AKARSA, SORUMLUSU ÇELİK!
Sonraki İçerikKargıcak’ta sevinç