AK Parti Belde Başkanı Muhterem Anılgan’dan müthiş iddia. Anılgan, “Belediye’de müteahhit işçisi olarak çalışan bir kişinin eşinin üzerine kayıtlı 07 E 2122 plakalı Mercedes marka aracı Belediye Başkanı Ali Çelik kullanıyor. Bu bir rüşvet suçudur. Savcılığa suç duyurusunda bulundum” dedi.
 AKP Mahmutlar Belde Başkanı Muhterem Anılgan, CHP’li Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’e seslenerek “Ali Bey, bindiğin Mercedes’in yeni işe aldığın bir müteahhit işçisinin sana kıyağı olduğunu biliyoruz. Ancak, bu Mercedes kıyağının, senin hangi kıyağına karşılık olduğunu bilmiyoruz ve merak ediyoruz” şeklinde konuştu.
     BUNUN ADINA “RÜŞVET” DENİR
Mercedes’in, belediye içerisinde iş ve ihale takibi yapacak işçinin alınmasının hemen ardından Çelik’e hediye edildiğini söyleyen Anılgan “Bu aracın sicil kaydının, bu belediye işçisinin eşine ait olduğunu biliyoruz. Siyasette de, toplum biliminde de, etik kurallar çerçevesinde de, yasalar önünde de bunun adına rüşvet denir” dedi.
    BAŞKAN ÇELİK TEHDİT EDİYOR
Ali Çelik’in beldeye korku yaydığını ve menfaat imparatorluğu kurmaya çalıştığını ileri süren Anılgan “Kendisine yapılan haksızlığı ortaya koymak isteyen herkes, işinden ve can güvenliğinden tedirgin olduğu için korkuyor. Çünkü Çelik birçok kişiyi tehdit ediyor. Bu nedenle Alanya’daki savcılarımızı göreve davet ettim” dedi
  “CHP’Lİ MANAVGAT’IN DURUMU ORTADA”
Anılgan, ihaleye fesat karıştırmaktan ve rüşvet almaktan tutuklanan CHP’li Manavgat Belediye Başkanının durumunu örnek göstererek, sözlerini şöyle sürdürdü: “CHP’li Mahmutlar Belediyesi’nde birçok ihalede ve mal alımlarında belediye başkanı ve kendisine bağlı çıkar grubu tarafından birçok yolsuzluk ve usulsüzlük yapılmaktadır.
Ali Bey, belediye işçisi görünümünde çalıştırdığın bu kişilerin çıkar ve menfaat amaçlı işbirlikçilerin olduğu, senin ve işbirlikçin olan bu kişilerin asıl niyetlerinin ne olduğu herkesçe bilinmektedir. Halk arasında uzun zamandır konuşulan ihale yolsuzlukları ve usulsüzlüklerinin birçoğunu ilgili, makamlara aktarmak sureti ile takip ettik ve takip ediyoruz. Bu işçi-den ve çıkar ve menfaat ilişkisinde olduğun diğer kişilerden belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve halk son derece rahatsızdır.
 “TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI YENİLİYOR”
Mahmutlar’da dalga dalga yayılan bu rahatsızlığı gidermek adına kendince bir çözüm bulmuş, belediyede çalışmak ile alakası olmayan ve işe ihtiyacı olmayan bu kişileri işe alarak, bu kişilerin belediye içerisinde rahat dolaşımlarını, emir vermelerini, iş ve ihale takibi yapmalarını sağlamış oldun. Başta kartlı su sayacı sisteminden başlayarak, diğer yolsuzluk ve usulsüzlük yaptığınız tüm ihalelerde halkımızın ve tüyü bitmemiş yetimin hakları bulunmaktadır.
 İşbirlikçileriniz ve siz kurduğunuz çıkar ve menfaat tuzaklarının fark edilmediğini, görülmediğini sanıyorsunuz. En son yaptığınız D-400 Karayolu sahil yolu projesinin de durumu farklı değildir. Burada da çıkar ve menfaat he-sapları önde tutulmuş olduğundan, ihale iptal edilmiştir.
   “İNSANLARI TEHDİT  ETMEKTEN VAZGEÇİN”
Bu kişilerle beldeye yaydığın korku ve menfaat imparatorluğu halkı öylesine sarmış ki, sizin hakkınızda konuşan ve eleştiren, kendisine yapılan haksızlığı ortaya koymak isteyen herkes, işinden ve can güvenliğinden tedirgin olduğu için korkmaktadır. Çünkü dövdüğünüz, tehdit ettiğiniz, gözdağı vermek için keyfi işyerlerini kapattığınız birçok insan biliyoruz.  Bu insanlardan birisi de benim. Bana da basın yolu ile mesaj göndererek, ‘Sağlığın bozulur’ diye tehdit etmiştiniz. Diğer taraftan, size he-sap soran belediye meclis üyelerine ettiğiniz küfürler cabasıdır” diyerek konuştu.
“SAVCILARA ÇAĞRIDA BULUNDUM”
Unutmayınız ki, biz doğru bildiklerimizi ve belgelendirdiklerimizi söylüyoruz. Sizden, işbirlikçilerinizden ve tehditlerinizden korkmuyoruz.
Mahmutlar’da ve Mahmutlar Belediyesi’nde dönen çıkar ve menfaat amaçlı dolapları döndüren başta belediye başkanı Ali Çelik olmak üzere, bu kişilere belediyenin kasasından ve halkın cebinden ellerini çekmelerini tavsiye ederken, başta Manavgat örneği olmak üzere, Mahmutlar’da gündemde olan birçok yolsuzluk iddiasının ivedilikle araştırılmasını yetkililerden ve savcılarımızdan arz ediyorum” diye konuştu.

Önceki İçerikHayırlı olsun
Sonraki İçerikLive Auro açıldı