Mahmutlar Belediyesi ve Mahmutlar Veterineri Özcan Barcın ile sokak köpeklerini kısırlaştırmak için 1 yıllık anlaşma imzaladı.
Anlaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan Mahmutlar Veterineri Özcan Barcın, “Mahmutlar Belediyesi ile yapılan anlaşma sonucu beldedeki başıboş köpeklerin kısırlaştırılması, rehabilitasyona girmeleri, kuduz aşısı, iç ve dış parezleri, beldedeki başıboş köpeklerin resim çekilmesi ve kayda alınması gibi birçok çalışmalar yapacağız. Beldede bulunan köpeklerin kontrolsüz artışı, hastalık taşımaları da bu projeyle engellenecektir. Belediye ile yapılan anlaşmamız 2012 Aralık ayının son haftasına kadar. Bu anlaşma daha ileriki dönemlere de uzaya bilir” dedi.
KENDİNİ BİLMEZLER NAZLIYA ZARAR VERDİLER

Mahmutlar Yeni Mahalle’de bir sokak köpeğinin kalçasına kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından bir demir parçası sokuldu.
Vatandaşlar tarafından sevilip beslenen Nazlı isimli sokak köpeğine yaklaşık 4 santim uzunluğundaki demir parçası sokak köpeğinin kalçasını deldi.
Köpeğin yarasını gören hayvan severler tarafından aranan Mahmutlar veterineri Özcan Barcın olay yerine gelerek sokak köpeğinin durumuna baktıktan sonra, sokak köpeğini alarak muayene etmek için veteriner kliniğine götürdü. Özcan Barcın, sokak köpeğini bayıltarak küçük bir ameliyatla kalçasındaki demir parçayı alarak köpeğin yarasını tedavi etti. Barcın,  yaranın en az 1 veya 2 hafta sonra iyileşeceğini ve köpeğin iyi bakılmasını söyledi.
Bir vatandaş Nazlı isimli sokak köpeğine sahip çıkarak bakımını yapacağını açıkladı.
Yaralı olan sokak köpeğini gören Hayvan severler Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulundular. Hayvanseverler, “Nazlı isimli sokak köpeği Rosa ve Sarısoy restuarantlarda beslenir. Nazlı isimli sokak köpeği kimseye bir şey yapmaz ve sakin bir köpekti. Neden böyle bir şeyler yaptıklarına inanamıyoruz. Dinimizde hayvana işkence etmek günah değil midir” diyerek sitem ettiler.

Önceki İçerikSorma ver parası!
Sonraki İçerikAvrupai kent mi?