Alanya-Gazipaşa Havalimanı’ndan sevindiren haber geldi. SunExpress, tekrar sefer düzenleme kararı aldı. Yıl boyunca hedeflenen uçuş sayısı ise 34 olarak belirlendi
ALANYA-Gazipaşa Havalimanı’ndan (GZP) sevindiren haberler gelmeye devam ediyor. 8 Aralık 2016’da GZP’den çekildiğini duyuran SunExpress, Almanya’dan direkt uçuşlarla tekrar Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na turist getirecek. Uçuşların tekrar başlayacak oluşu, turizmcileri sevince boğdu.
‘AVRUPALI TURİSTLER GELİYOR’
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, SunExpress Hava Yolları’nın tekrar Alanya-Gazipaşa Havalimanı’nı tercih etmesinin turizmin iyileşmesi adına çok güzel bir gelişme olduğunu söyledi. Dahaoğlu, “SunExpress Hava Yolları Almanya’nın beş farklı şehrinden Alanya–Gazipaşa Havalimanı’na ciddi destek sağlayarak direkt uçuşlar düzenlemişlerdi. Fakat onların da şanssızlığı olsa gerek ki kriz döneminden onlar da etkilendiler ve uçuşların hepsini iptal ettiler. Hatta üç, dört yıldan beri uçuş yapmıyorlardı. Bu süreç zarfından geçen sene Air Germany havayollarının iflas etmesi de bizleri çok üzdü. Zira Alanya–Gazipaşa Havalimanı’na çok ciddi destekler sağlamış ve ciddi sayılar getirmişlerdi. Şu an Almanya’dan direkt uçuş yapan sadece CorendonHavayolu’ydu. O da sadece üç bölgeden uçuş yapıyor. Ama geçen hafta aldığımız ve şu anda henüz kimsenin bilmediği bir haber var, Sun Express geri döndü. Artık her çarşamba günü Alanya–Gazipaşa Havalimanı’mıza inme kararı aldı” dedi.