Google amcaya sordum.
Çilekeş’in anlamı nedir? Kime Çilekeş denir?
Açıklama şöyle;
Çile çeken, çile dolduran, dert çeken…
Kendisini ‘Çilekeş’ diye tanıtan Başkan Ali Çelik’i çocukluğundan beri tanırım. Aynı akranız ve komşu çocuklarıyız. Aynı zamanda askerlik tertibiyiz.
Çilekeş rumuzlu Başkan Ali Çelik’in ben hiçbir zaman çile çektiğini, dert çektiğini görmedim, duymadım da. Allah biliyor ya Belediye Başkan yardımcılığı görevine kadar da Çilekeş rumuzlu Ali Çelik herkes tarafından yardım sever, iyilik meleği biri olarak tanınırdı. Bence de öyleydi. Çilekeş rumuzlu Başkan Ali Çelik ne zaman siyasete girdi? Taşer döneminde Belediye Başkan Yardımcılığı ve Belediye Başkanı oldu. 180 derece değişti. Ne yakınını tanıdı, ne ahbabını sanki o koltuk bir ömür boyu onun olacak gibi.
Hırçınlaştı,
Kinleşti,
Agresifleşti.
Bu davranışı halka.
Hani halk çocuğu ya, halk adamı ya…!
Müteahhitlere, iş adamlarına ayrı bir davranış. Çilekeş dedik ya çile çeken, çile dolduran.
Var burada bir yanlış.
Çile çeken bir adam kendisi gibi olan insanlara eziyet çektirir mi? O zavallı ekmeğinin peşinden koşan esnafa ceza yazar mı, korku imparatorluğu salar mı?
Demek ki ezik, o geçmişin intikamını zavallı personellerden ve esnaflardan çıkarıyor.
Yazık çook yazık!!!
Hiç düşündünüz mü Zabıta amiri Kemal Sandal’ı niçin görevini pasifleştirerek yerine Zabıta Müdürü olarak Mahmutlar’ı hiç tanımayan birini atadığını.
Zabıta amiri Kemal acaba birinden rüşvet mi yedi de görevini pasifleştirdi. Öyleyse görevden alın, demek ki öyle bir şey yok.
Çilekeş’in gölgesi desek müdür için…!
657’ye bağlı Devlet memuru Müdür, Belediye’ye istediği zaman geliyormuş. Tespit ettim. Kendim araştırdım. Gittim, gördüm, şahit oldum. Bu söz konusu müdür Belediye’yi dingonun ahırı sanıyor.
Belki de haklı.
Adam Cuma günleri yok, Pazartesi günleri yok, Salı günleri yok. Üstelik her hafta bir de görev kağıdı alıyor, yollukları da hazır, ye babam ye…
Belediye Ali Baba’nın çiftliği gibi ahbap çavuş ilişkileri had safhada. Yolsuzluk, çıkar söylentileri her oturumda konuşuluyor. Acaba bu söz konusu şahısların 2009 öncesi yaşamları ne zaman irdelenecek halk sabırsızlıkla bekliyor.
Hani halk adamı ya kardeşim Ahmet İlhan 16 yıllık kadrosunda şoför yazan bir Belediye personeli. Bugüne kadar bu kuruma hiçbir zararı dokunmadan görevini layığı ile yapan bir personel.
Önce itfaiye’deki görevinden kamyona, orası da yetmedi sokak temizliğine verildi. Elbette çalışacak, çalışmanın ayıbı olmaz ama görevinde çalıştırılmayarak ceza verildiği sanılıyor.
Kardeşim, Çilekeş rumuzlu Ali Çelik’in makamına gidiyor.
‘Başkan suçum nedir?’ diye soruyor.
‘Senin suçun Mesut İlhan’ın kardeşi olman’ diyor ve odasından kovuyor.
Çilekeş rumuzlu Ali Çelik bu davranışınla kendi yüzünü göstermişin. 3 sabıkalı adam göndererek kendi işyerimin önünde beni dövdürtmeye çalıştın ama Mahmutlar Post’u susturamadın.
Kaç defa reklamlarımızı takip ettin, kaldırılması için baskı yaptın. Bazılarında başarılı oldun ama yine de beni susturamadın.
Kardeşlerimle, yeğenimle uğraştın ekmeğimizle uğraştın ama yine başarılı olamadın.
Şimdi kardeşimi sokak temizlemeye gönderiyorsun ama yine susturamayacaksın ama az kaldı. Mahmutlar senden kurtulacak. Seçimlere 1 yıl kaldı.

Önceki İçerikAcizler!!!
Sonraki İçerikBİLİMSEL YÖNETİMİN ÖNEMİ