Mahmutlar’ın ilk Otellerinden birisi olan Syedra Prencess Otel’in yıkımına başlandı. Cebeci İnşaat firması tarafından yeniden modern bir şekilde iki bolk 12 katlı yapılacak olan site bölgenin en önemli yapılarından birisi olacağı öğrenildi.

1989’DAN BERİ TURİZME HİZMET VERİYORDU

Turizimci Bülent Başaran tarafından 1987 yılında inşaatı başlayan Syedra Prencess Otel dört yıldızlı olarak 1989 yılında kapılarını Turizme açmış ve Mahmutların tanıtımına önemli bir katkı yapmıştı. Bölge turizmine yerel yöneticilerin gerekli ilgiyi göstermemesi özelikle sahile ve Mahmutlar şehir merkezine turizm ile ilgili yatırımlardan kaçınması bölgedeki otellerin yıkılarak konuta dönüşmesine neden olmuştu.

SEKİZ OTEL YIKILDI

Alanya bölgesinde en fazla otele sahip Mahmutlar iken şu anda en az oteli olan Mahmutlar oldu. Şu ana kadar sekiz otel tesisi yıkılan Mahmutlar’lılar otelllerin yıkılması karşısında üzgün olduklarını belirttiler. Mahmutlar’ da Yıkılan Oteller; Turse Otel, Alanka Otel, Turkauz Otel, Ulaşlar Otel, Aktaş Otel, Blue Vellvet Otel, Oscar Otel ve Syedra Otel olarak biliniyor.