Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Alkom 8 sitesinde yerleşik yaşayan Danimarka uyruklu Per Arlund Mogensen, ‘Mahmutlar tarihine sahip çıkmıyor’ dedi.
Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Naula antik kentin tam karşısında yaşadığını belirten Danimarkalı Arlund Mogensen, Mahmutlar Post Gazetesi internet sitesine gönderdiği pislik içindeki Naula antik kentin resimlerinden sonra gazete sahibi Mesut İlhan’ı evine davet etti.
Mahmutlar Post Gazetesi’ne yapmış olduğu özel açıklamada, “İnsanlar tarihine ve geçmişe sahip çıkar, korurlarsa öyle ilerlerler. Mahmutlar’da bir tarih var, bu tarihe her gün onlarca yabancı turistler gelerek resim çekiyor, gerekse filme alıyorlar. Bu çok güzel bir olay fakat Naula tarihi yapının içerisi pislik içinde, burayı biran önce yetkililerin acilen temizlemesi gerekir. Ayrıca tarih orman içinde kaybolmuş. Hiçbir bakım yok, bu tarihler böyle bakımsız bırakılırsa yok olur gider. Yetkililere gazeteniz aracılığı ile sesleniyorum. ‘Naula antik kenti en kısa zamanda temizlenerek turizme açılmalıdır. Mahmutlar bir turizm şehridir. Turizm ve tarih vazgeçilmez bir ikilidir. Yetkilerin bu duruma daha fazla ilgi duymasını tavsiye ediyorum” dedi.

Önceki İçerikAGC hayran bıraktı
Sonraki İçerikKedi dostu, düşman sahibi oldu