Mahmutlar ve Kestel arasındaki karayollarına ait iki köprü yıkıldı. Aynı gün iki kaza meydana geldi. Her iki kazada 1 ağır olmak üzere 2 kişi yaralandı. 1,5 kilometrelik tek şerit yolda kaza geliyorum diyor sürücüler ve yayaların dikkat etmesi gerekli.
Mahmutlar ve Kestel köprülerinin yıkılıp yeniden yapılması için yapılan yol güvenliği yetersiz kaldı. Geçitlerin tek yönden verildiği Mahmutlar ve Kestel arasındaki iki köprü arasındaki 1,5 kilometrelik yolda daha ilk günde iki kaza meydana geldi.28.10. 2010 Perşembe günü akşam saat 20 civarlarında karşıdan karşıya geçen ismi öğrenilemeyen bir kişiye iki araç çarparak ağır yaranmasına sebep oldu.
Aynı gün 28. 10. 2010 Perşembe günü saat 14.00 surlarında D-400 Karayolu Kestel otobüsleri durağı önünde maddi hasarlı kaza meydana geldi.
Kaza da bir çocuk hafif yaralandı. Mahmutlar’da bulunan L tipi Cezaevinde memur olarak çalışan Mesut Uçar ile Mahmutlar’da bir otelde aşçı olarak çalışan Mesut Hasan Taze’nin kullandığı araçlar çarpışarak meydana gelen kazada araçların airbeckleri açılınca olası bir can kaybı olmasını önledi. Kaza yerine gelen polis ve jandarma geniş güvenlik önlemi aldılar.
  KÖPRÜLER YIKILIYOR
D-400 Karayolu üzerinde bulunan Mahmutlar Yar Deresi köprüsü ile Kestel Beldesi Fındık otelin önündeki köprüleri karayolları müteahhitleri yıkarak, yenisinin yapılacağı aldığımız bilgiler arasında. 6 ayda yenilerinin inşa edileceği yolda 1,5 kilometre yolun tek şeritten araçların seyir edeceği öğrenildi.

Önceki İçerikDP’de istifa gerginliği
Sonraki İçerikCumhuriyet 87 yaşında