Dimçayı-Kargıcak arasına DSİ tarafından yaptırılan sulama hattı yine patladı. Dere yatağına yakın patlayan borulardan akan su denizi kirletti. Turizmci isyan etti.
Devlet Su İşlerinin Dimçayı’ndan Kargıcak’a kadar uzanan sulama suyu hattı defalarca patlamasına rağmen yama hariç hiçbir girimde bulunulmaması şaşkınlık yaratmaya devam ediyor. Başlanalı 7-8 yılı bulan bir çok defa müteahhitlerin iş bırakması ile yeniden ihalesi yapılan sulama suyu hattı Kargıcak’ta yeniden patladı.
Kullanılan boruların kalitesiz ve olması gerek kalınlıktan daha ince bir boru döşendiği için sık sık patlayarak etrafına tehlike saçan ve burada bulunan evlere ve tarım arazilerine büyük zarar veren su hattı tehlikesine kim dur diyecek! Ayrıca bu hattan gelen sulama suyunun çok soğuk olduğunu tarım ürünlerine zarar verdiği de tartışılır hale geldi.
TURİZMCİ İSYANDA
Kargıcak’ta Turizm tesisi bulunan iş adamı Muammer Kodal geçtiğimiz hafta patlayan su borularından akan suyun Denizi kirlettiği bu durumu misafirlerimize nasıl anlatacağız diyerek isyan etti. Kodal, DSİ Dimçayı barajından sulama tesisatı ihale ederek Demirtaş’a kadar olan tarım arazilerinin sulanmasını yapacaktı sanırım bundan 7-8 yıl önce bitmesi gereken proje bir türlü bitirilemedi ihaleyi alan firmalar kaçtı işi yarım bıraktı devletin ihale yönteminde bir sorun var denetimler eksik iş ehline verilmiyor işi yapacak olan firmalar işin gerçek değerinde ve bitirilecek bir fiyattan işi alamıyor dolayısı ile her taraf eksik yanlış yarım ve kalitesiz.Olan milletin parasına oluyor milli servet heba olup gidiyor. Dimçayı sulama hattından geçen yıl Kargıcak mahallesine kadar geçici su verdiler ama Kargıcak mahallesine döşenen borular sürekli patladığı İçin kimse sulama yapamadı bu gün yine patladı ve Deniz Maviden çamur rengine dönüştü. Turistler plajdaki manzaranın resimlerini çekip paylaşıyor kime ne diyelim kime derdimizi söyleyelim Turistler soruyor nasıl izah edelim”diyerek yetkililere sitemlerini dile getirdi.