Mahmutlar Belediyesi ve Mahmutlar Kültür Merkezi tarafından Banana Otel’de Engelliler için organize edilen gecede toplanan paralar ile alınan tekerlekli sandalyeler düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
Mahmutlar Belediyesi ve Mahmutlar Kültür Merkezi tarafından Engelliler için organize edilen gecede elde edilen gelirle, engelliler için alınan tekerlekli sandalyeler düzenlenen törenle hak sahibi engelli vatandaşlara verildi. Mahmutlar Kültür Merkezi sorumlu müdürü Mesut Güreş, daha önce Mahmutlar Post Gazetesine yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde Banana otel’de düzenlenen gecede elde edilen gelirle 6 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye alınacağını açıklanmıştı.
SÜLEYMAN TEKERLEKLİ SANDALYESİNE KAVUŞTU
Gecede elde edilen gelirle alınan tekerlekli sandalyesine kavuşan Süleyman’ın sevinci görülmeye değerdi. Mahmutlar Yeni Mahalle’de ikamet eden Yılan ailesi’nin engelli oğulları Süleyman’ın tekerlekli sandalyesine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten aile, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Mahmutlar Post Gazetesine açıklama yapan baba Ragıp Yılan, “Engeliler toplumun yarasıdır. Aileler olarak manevi olarak yetiyoruz ama maddi olarak yetmiyoruz. Engeliler için yapılan sosyal aktiviteler bizleri memnun ediyor. Mahmutlar sahil kasabası olmasına rağmen bugüne kadar tekerlekli sandalyesi olmadığından dolayı benim oğlum toplamda iki defa sahile gitmiştir. Ama bundan sonra sık sık gider, gerçekten çok mutluyum teşekkür ediyorum” dedi.
6 KİŞİ DAHA ALDI
Düzenlen törende Süleyman Yılan’ın dışında Mahmutlar’da ikamet eden 6 çocuk daha tekerlekli sandalyelerine kavuştu. Berk Ferdi, İbrahim Özdemir, Ümit Nebul ve Güner Güven adındaki engelli vatandaşlar tekerlekli sandalye alan diğer isimler oldu. Engelli vatandaşların aileleri bu yardımda katkısı olan herkese teşekkür ettiler.
Haber: Orhan OLGUN

Önceki İçerikÇelik, “Karayollarına müdahale edemiyoruz”
Sonraki İçerikÇelik’e iki yardımcı