Mahmutlar Barbaros Caddesi üzerindeki yar deresi haberimizden sonra Alanya Belediyesi Fen işleri tarafından temizlendi. MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan sosyal medyadan çalışmalar ile ilgili açıklama yaptı. İlhan ‘Teşekkürler ama yetmez’ dedi.
İlhan “Mahmutlar Post Gazetesi olarak geçtiğimiz hafta ‘ÇOK MU ZOR’ adlı manşet haberimize yer vermiştik. Haberimizden sonra Yar deresi Deha otel yanındaki Yarderesi içerisinde ve çevresinde temizlik gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar için Alanya Belediyesine ve Mahmutlar şantiye müdürü Yusuf Akın’a teşekkür ederim ama yetmez. Dere doğanın Mahmutlara bağışladığı bir cazibe merkezi. Dere önü büvetlenerek gölet haline gelerek halkın seyrine açılmalıdır.
YÜCEL 4 YIL ÖNCE SÖZ VERMİŞTİ
Mahmutlar Belediyesi dönemindeki gibi Cazibe Merkezi olarak halkın kullanımına sunulması gerektiğinin altını çizmiştik defalarca. Alanya Hacet Deresi, Sak Deresi ve Oba deresi nasıl temizlenip içerisine sanatsal yapı yapıldıysa bu derede de böyle bir çalışma yapılabilir. Başkan Yücel bu derenin ıslah edilip halkın kullanımına açacağı sözün üzerinden 4 yıl geçti. Çok mu zor burayı cazibe merkezi olarak hazırlayıp halkın kullanımına açmak” dedi.