Dimçayı Tünelleri, Çayarası yaylası bölgesindeki yol ve tünellerdeki çalışmaların durması ile ilgili AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu açıklamalarda bulundu. Toklu, “Çalışmalar hızla devam edecek” dedi
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu çalışmaların hızlı bir şekilde devam edeceğini belirtti. Toklu, Kuşyuvası Yolu, Yeni Çevreyolu’nun 2 ve 3’ncü etapları ile Yeniköy Barajı’nın acil projeler olduğunu ifade ederek, Ankara ziyareti ile konuyu tekrar gündeme getireceklerini söyledi.
KUŞYUVASINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK
Toklu, “Bildiğiniz üzere yıllarca ‘Ölüm Yolu’ olarak adlandırılan kuş yuvası yolunda uzunca bir süre hükümetimiz çalışmalar yaptı. Bunun neticesinde de kuşyuvası bölgesindeki tünellerin bir kısmını açtık ve vatandaşımızın hizmetine sunduk. İlerleyen süreçle ilgili bazı tünellerimiz fiziki anlamda tamamlandı. Fakat havalandırma ve elektrikle ilgili kısımları kaldı. Önümüzdeki dönemde de havalandırma, ışıklandırma ve aydınlatma ile ilgili kısmı bitirip iki tünelimizi daha hizmete açmaya çalışacağız. Diğer tünellerimizle ilgili çalışmada önümüzdeki süreçte yüklenici firma tarafından hızlı bir şekilde devam edecek. Şu an tünellerde çalışma var fakat hızlandırılması için de gerekli girişimlerimizi yapıyoruz” dedi.
“TOZ VE DİĞER ŞİKAYETLERİ GİDERECEĞİZ”
Çayarası-Konya yolunda çalışmalar nedeniyle bozulan ve toz toprak içinde kalan yollardan dolayı özellikle sürücüler olmak üzere vatandaşların isyan etmesine ilişkin Toklu, “Yolda özellikle Çayarası kısmındaki 2 kilometrelik alanda vatandaşlarımızdan bize gelen bazı talepler var. Onunla ilgili de gerekli görüşmelerimizi hem Karayolları hem de müteahhit firma ile yaptık. Yolun 2,5 kilometrelik kısmının kaplaması bu ay içinde tamamlanarak vatandaşın hizmetine açarak oradaki toz ve diğer şikayetleri de gidermiş olacağız” dedi.
ÇEVREYOLU ÖNÜMÜZDEKİ SEZONA BİTECEK
Yeni çevreyoluna ilişkin de değerlendirme yapan AK Parti İlçe Başkanı, yolun 1. Etabının tamamlanıp kullanıma açılacağını, eski hastane ve metro kavşağında trafikte önemli azalma olduğunu kaydetti. Toklu, “Yeni Çevre yolunun bir etabı tamamlandı. Bildiğiniz üzere vatandaşların kullanımına açıldı. Bu bir etabın açılması ile birlikte özellikle hastane Kavşağı ile diğer Metro kavşağındaki bölümde trafikte biraz daha azalma olduğunu gözlemledik. İnşallah bu 2. Etapta Aşağıoba mezarlığından sonraki etabı hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Gerekli ekipmanları müteahhit firma geçtiğimiz günlerde sahaya indirdi. Hem tünellerde hem de diğer kısımda Dim Çayı’nın üzerinden geçen köprü viyadük kısmındaki geriye kalan çalışmalar tamamlanarak İnşallah önümüzdeki sezon vatandaşımızın kullanımını açacağız” dedi.