Üç gün sonra yapılacak kongrede İlçe Başkanlığına tek aday olarak tekrar çıkacak olan Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, genel kurul öncesi Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’a ziyarette bulundu.

19 Eylül 2020 Cumartesi günü Alanya Anfi Tiyatrosunda yapılacak olan Alanya AK Parti İlçe Kongresinde tek aday olarak tekrar İlçe Başkanı olacak olan Mustafa Toklu’nun listesinde 2 veya 3 ismin Mahmutlar’dan yönetim listesinde yer alacağı tahmin ediliyor.
MAHMUTLAR TEMSİL EDİLECEK
Mahmutlar AK Parti Mahalle Başkanı Ali Koç ile birlikte Mahmutlar Post Gazetesi’ni ziyaret eden AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu yeni yönetimde Mahmutlar’dan isimlerin olacağı sinyalini verdi. Gazeteci İlhan’ın, “yeni yönetim listesinde Mahmutlar temsil edilecek mi?” sorusuna, Toklu, “Mutlaka Mahmutlar’a yer vereceğiz. Mahmutlar Alanya’nın en büyük Mahallesi ve Alanya Belediyesi’nde Mahmutlar’dan AK Partili bir meclis üyesi olmadığından dolayı temsil edilmiyor. Bu konuda titiz çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.
YÖNETİME GİRECEK İSİMLER SÜRPRİZ
AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu’ya Gazeteci Mesut İlhan’ın, “Mahmutlar’dan hangi isimleri listeye yazacaksınız?” sorusuna sürpriz isimlere yer vereceğiz. Şimdi açıklamak doğru olmaz. Teşkilatımızın Mahmutlar Başkanı Ali Koç ile iştişare içindeyiz. Yönetime girecek olan kişiler halkı ile yönetim arasında köprü olacak, sorunlara duyarlılık gösterip vatandaşın tevecühhünü alacak isimler olacak” dedi.
TOKLU GENEL MERKEZ DENEYİMLİ
Tekrar 2. Dönem için kolları sıvayan AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, İlçe Başkanlığı öncesi AK Parti genel merkezinde çeşitli kademelerde görev yaptı. 2017 yılında İlçe Başkanı seçilen Toklu, Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Alanya’daki prenslerin başında yer alıyor. Aynı zamanda İl Teşkilatı ile de olumlu diyolog halinde olan Toklu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’inde takdirini kazanmış durumda.
“TOKLU’NUN YAPTIĞI PROJE TEŞKİLATLARA ÖRNEK OLMUŞTU”
Erkan Kandemir, Alanya Teşkilatını ziyaret ettiği zaman yardımcılarına, ‘Alanya AK Parti Teşkilatı tüm Teşkilatlara örnek proje olarak iletilmesi’ talimatı verdiği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Toklu, yıllarca kiralık daireler de iktidar partisi olarak hizmet veren AK Parti ilçe binasını ekibi ile birlikte sıfırdan inşaa ederek, örnek bir proje ile partili partisiz her kesimin haklı beğenisini kazanmıştı.