Mahmutlar Post Gazetesi’nin 3 yıldır her hafta gündeme taşıdığı Mahmutlar’ın sorunlarını bu defa Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top bir basın bildirisi yayımlayarak, adeta Belediye yönetimini bombardımana tuttu. Top, “Sahil çok pis, çöpler alınmıyor, altgeçitlerden pis sular akıyor, ışıklandırma yok, Mahmutlar Belediyesi görevlileri işini yapmıyor. Klimalı odalardan çıkmıyorlar. Aman dışarı çıkıp terlemesinler. Klimanın ya-nından 22 dereceden ayrılmasınlar. Mahmutlar tozun pisliğin içinde yollar delik deşik, yetkililerin umrunda değil” dedi.
Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi’nin Muhtarı Ahmet Top, bir eğitim döneminin daha bittiğini ama kendi mahallelerindeki lise ve ilköğretim okullarındaki derslik sorununa bir türlü çözüm bulunamadığını savundu.
Göleviz Mevkii’ne yapılacak olan ve bir buçuk milyon TL’si ayrılmış, ihalesi yapılmış okul binasına henüz başlanılmadığını söyleyen Ahmet Top, “Okulumuzun yapılması için daha ne bekleniyor, anlamış değilim. 8 bin 200 seçmenli, yaklaşık 14 bin nüfuslu bir mahallede bir ilköğretim okulu var, 1.800 öğrenci akşamcı ve sabahçı olarak 45-50 kişilik sınıflarda eğitim görüyor” dedi.
‘BELDEYE OKUL YAPTIRILMIYOR’
30 bin nüfuslu Mahmutlar beldesinde 1992 yılında rahmetli işadamı Şükrü Kaptanoğlu tarafından yaptırılmış bir tek lise olduğunu ve 20 yıldır taşın taş üstüne konulmadığını dile getiren Top, “Alanya Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim Köseoğlu’na, Antalya İl Genel Meclisi’nin AK Parti’li ve MHP’li üyelerine ve Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’e sesleniyorum. Velilerim ve öğrencilerim adına onlara soruyorum. Niçin Mahmutlar’a okullar, yüksekokullar yapılmıyor? Bu konuda halkımızın aydınlatılmasını istiyorum” diye konuştu.
‘KLİMALI ODADAN ÇIKMIYORLAR’
Öte yandan Mahmutlar beldesindeki sahil çalışmalarının henüz tamamlanamadığını da belirten Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, “Lafta çalışmalar 1 Mart 2012 tarihinde bitirilmiş olacaktı ama maalesef bugün takvimler 11 Haziran’ı gösteriyor, sahil pislik içinde! D-400 Karayolu toz içinde, alt geçitlerden pis sular akıyor, ışıklandırma yok! Mahmutlar Belediyesi görevlileri bunları denetlemiyor. Çünkü dışarıda hava sıcaklığı 40 derece, oysa belediyedeki klimalı odalarında 22 dereceden dışarı çıkmak işlerine gelmiyor. Aman dışarı çıkıp terlemesinler. Klimanın yanından, 22 dereceden ayrılmasınlar” dedi.
‘SİNEKSİZ BİR MAHMUTLAR DİLİYORUM’
Top, açıklamasına şöyle devam etti: “Mahmutlar beldesi tozun, pisliğin ve sineğin içinde kalmış, hiç önemli değil! Yollar delik deşik kalmış, yetkililerin umurunda olmasa da olur. Çöp kutuları dolup taşıyor, çöpler zamanında alınmıyor. Oysa çöp kutuları haftada en az iki defa ilaçla yıkanmalı, çürük olanlar değiştirilmeli, caddeler haftada bir kez yıkanmalı, sulamaları rutin olarak yapılmalı. Eksikliklerin en kısa zamanda tamamlanıp belde halkımıza temiz, düzenli, sineksiz, refah ve huzur içinde mutlu bir tatil yaşatmalarını diliyorum” dedi.

Önceki İçerikRestoranlar dernekleşiyor
Sonraki İçerikSahte rehberler turizmi baltalıyor