Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, gazetemize göndermiş olduğu basın bildirisinde beldemize üniversitenin kazandırılması için yetkililerden yardım istedi.
Top, sözlerini şöyle sürdürdü, “ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan’ın girişimleriyle Alanya’ya Fakülte açma kararı alan TOBB Ekonomi ve teknoloji üniversitesi heyeti Konaklı Belediyesi’nin turizm fakültesi için tahsis etmek istediği Kültür sarayını yetersiz buldu.
Konaklı Belediyesi beldede hazine arazisi olmaması nedeniyle başka bir beldeye yapılması için yer aramaya gidiyor. Bende bir Mahmutlar vatandaşı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı olarak beldemizde yaklaşık 1000 dönüm hazine arazisi var. Bu yerlerden fakülteye 200 dönümü kanunlar çerçevesinde yetkili mercilerden tahsis edilip Mahmutlarımıza Üniversitemizin kazandırılmasını istiyorum” dedi.
Ahmet Top, “Mahmutlarımıza layık ve yakışır bir üniversite olması için Sayın Belediye Başkanı Ali Çelik, tüm Meclis üyelerini ve tüm Mahmutlar halkını duyarlılığa davet etemek istiyorum. Sayın ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan’a ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyor ve üniversitenin Mahmutlar’a kazandırılması için gerekeni yapacağına inanıyorum ve saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.
TOP’TAN KÖSEOĞLU’NA ÇAĞRI
Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, mahallesindeki 50. yıl İlköğretim Okulu’ndaki verilen eğitimden bahsederken, 50 yıl Ahmet Keşoğlu ilköğretim okulu 1500 öğrencili sabahçı, akşamcı 17 derslik kadrolu ve sözleşmeli, 44 öğretmen 6 kişilik hizmetliden oluşmakta olup eğitim verilmektedir.  5 yıl haykırdık, “okul, derslik” diye  buradan belediye yönetimine, hayırseverlere teşekkür ediyorum. 2 kat çıkılarak 10 derslik yapıldı, ama bu 10 dersliğin 6’sı faaliyette 4 tane derslik açılmamı,ş 7’ci sınıflar 50 kişilik sınıflarda eğitim görüyor.  Neden bu 4 derslik faaliyete geçirilip sınıflar 30 kişiye indirilmiyor?  Niçin eskiden, “derslikler yapılsın” diye haykırıyorduk şimdi derslikler var 4 tane bomboş sınıf, sıra yok öğretmen yok neden bizim çocuklarımız 30 kişilik sınıflara ulaşma imkanı varken niçin 50 kişilik sınıflarlarda eğitim görüyor. Alanya Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Köseoğlu, okulumuzla neden ilgilenmiyor merak ediyorum.
Sayın Köseoğlu kaç defa okula gelip, ziyaret etmiş, müdürün, öğretmenlerimizin sorunlarını dinleyip çözüm bulmuş. Niçin ilgilenilmiyor. Lise içinde geçerli acaba lisemize eğitim döneminde kaç defa gelmiş sorunlara çözüm bulmuş buradan velilerim adına seslenmek istiyorum, okullarımızın sorunları ile ilgilenilsin, çözüm bulunsun. Ek lise binasına acil ihtiyaç var. 50.yıl  Keşoğlu ilköğretimin 4 dersliğine sıralar, klimalar, öğretmen açığı tamamlansın. Derslikler 30 kişiye insin ayrıca 50 yıl’a ek tuvaletler yapılsın. Ayrıca velilerimizden gelen bir şikayeti belirtmek istiyorum, 6 tane hizmetli var fakat temizlik hijyenlik yok. Çocuklarımız pis sıralarda, pis sınıflarda eğitim görüyor, temizliğe gereken hassasiyet lütfen gösterilsin” diyerek sözlerini şöyle tamamladı.  24 Kasım öğretmenler gününü başta en büyük öğretmenimiz olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet anıyor ve tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” dedi.

Önceki İçerikİkinci fakülte müjdesi
Sonraki İçerikAlmanca kursu açıldı