Mahmutlar’daki Cadde ve sokaklar toz toprak içinde. Beldeye gelen tatilciler toz toprak içinde kalınca isyan ettiler. CHP’li belediyeler, ‘iyi çalışır, niçin Mahmutlar böyle anlayamadık’ dediler.
Mahmutlar’da tatil yapanlar, Çilekeş başkanın yönetiminden memnun olmadıklarını dile getirdiler. Mahmutlar Post Gazetesine her hafta çeşitli iletişim araçları ile bazı zamanlarda bizzat kendileri gelerek, belediye yönetiminden şikayetçi olduklarını vurgulayan vatandaşlar, “Böyle belediye yönetimi olmaz, burası bir tatil bölgesi yollar toz toprak içinde, yöneticiler nerede” diye Belediye Başkanı Ali Çelik’i hizmet yapamamasından dolayı en ağır dille eleştirdiler.
BÖYLE TATİL BELDESİ Mİ OLUR?
Mahmutlar’a tatile gelen Eskişehirli Ayşe – Metin Cankura ailesi Mahmutlar Post Gazetesine gelerek açıklamalarda bulundular. Cankura, “İlk defa Mahmutlar’a tatile geliyoruz, yollar sanki hiç yıkanmamış gibi. Toz toprak yığınını görmeyen bir yönetici artık dünyada kalmadı. Parke taşı ile döşenmiş modern caddeler yapılmış ama temizliği hiç düşünülmemiş. Böyle bir tatil beldesi olmaz. Deniz var, kum var, tarih var, modern yapılmış caddeleri var ama her yer pis, böyle giderse buraya tatile gelenler bir daha gelmez bizde bir daha gelmeyi düşünmüyoruz” dediler.
CHP’Lİ YÖNETİM BÖYLE OLMAZ
Belediye Başkanı Ali Çelik’in CHP’li belediye başkanı olduğunu öğrenen Cankura çifti şok oldular. Cankura, “Sosyal demokrat Belediye Başkanları yönetimlerinde gayet başarılı olurlar. Dürüst belediyecilik, şeffaf yönetim ve sosyal çalışmaları ile tanınırlar. Bizde Eskişehir’de sosyal demokrat bir belediye başkanı seçtik göreve geldiği günden beri Eskişehir’de her şey değişti. Modern cadde ve parklar inşaa etti. Her yer tertemiz. Kaldırımlar yollar her zaman yıkanıyor temizleniyor. Kısacası CHP’li bir belediye başkanının yönetimi böyle olmaz bunda bir iş var” dedi.
PERSONEL ÇOK, İŞ YAPAN YOK
Mahmutlar halkı Belediye’de çalışan personelin çokluğundan ama iş yapan personelin yokluğundan şikayetçiler. Vatandaşlar, “Mahmutlar belediyesi adeta Ali babanın çiftliğine dönmüş vaziyette. Belediye’de dayısı olmayan personeller hiç durmadan çalıştırılırken, bazı personeller kahve köşelerinden çıkmıyorlar. Bu büyük haksızlığı artık belediye başkanı görmeli Mahmutlar belediyesi araçlarıyla kahveye gelip, okey oynayan personeller görüyoruz. Bazı personeller çalışırmış gibi yapıp hiçbir şeye elini bile sürmediklerine şahit oluyoruz bu işler böyle gitmez. Belediyede bir iş düzeni olmalı. Her birim amirinin elinde bir personel çizelgesi olmalı günlük bu çizelge takip edilerek denetlenmelidir. Değilse bu işler böyle gider kimin eli kimin cebinde belli değil” dediler.

Önceki İçerikPazarcıdan Başbakan’a şikayet
Sonraki İçerikYücel’den ceza uyarısı