Haber / Mesut İlhan

Mahmutlar Halk Otobüsleri Kargıcak ile birleşerek Alanya Halk Otobüsleri bünyesine katılacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel Alanya Halk Otobüsleri ve Okul Servisleri Odası Başkanı Doğan Bacak’ı Antalya’ya davet ederek, “Otobüsler birleşecek, Alanya-Dinek-Kargıcak arasında havuz sistemi ile birlikte çalışacak” dedi. Mahmutlar ve Kargıcak Halk Otobüsleri esnafından Otobüs başı 250 bin lira isteyen Türel’e Otobüs sahipleri “250 bin lirayı ödeyemeyiz. Bu bir dayatmadır. Antalya 50 bin lira öderken, biz niye 250 bin lira ödeyelim” dediler.

Mahmutlar ve Kargıcak halkı Halk Otobüslerinin birleşmesinden memnun. Artık Kargıcak’ta Halk Otobüsüne binen bir kişi Alanya-Dinek arasına tek otobüsle gidebilecek. Aynı zamanda Otobüsler hastaneye, Otobüs Garajına da yolcu bırakıp alabilecek.

BACAK “HALK RAHAT EDECEK ESNAFIMIZ KAZANACAK”

Alanya’nın her yerine ulaşım ağı kurulacak açıklaması yapan Oda Başkanı Doğan Bacak,“Bu yeni sistem ile Kargıcak ve Mahmutlar halkı 9.5 metrelik lüks klimalı ve özürlü kişilerin kullanabileceği modern otobüsler ile lüks seyahat etme imkanı bulacaklar. 2o kişilik eski otobüslerle az kazanç sağlayan esnafımız 90 yolcu alabilecek yeni otobüslerle daha fazla kazanç elde edecekler.

BACAK “ULAŞIM AĞI KURULACAK”

Alanya-Dinek’ten Kargıcak’a kadar bir havuzda toplanan araçlar bir ağ oluşturarak her bölgeye taşıma yapacak. Kartla ödeme yapılacak. Havuzda toplanan paralar her ay banka tarafından ortak pay edilerek paylaşılacak. Alanya’dan Kestel-Mahmutlar sınırına kadar halk otobüsleri artık Kargıcak’a kadar yolcu taşıyacak” dedi.

TÜREL’İN AKLI BAŞINAMI GELDİ

Mahmutlar Post Gazetesi olarak edindiğimiz bilgiler arasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Alanya’nın doğu bölgesinde yaptığı kamuoyu anketinde en büyük sorun olarak Halk otobüslerinin Alanya’dan Kargıcak’a kadar tek hat olarak gitmesi ve hastaneye, garaja ve Alanya’nın kale tarafına gitmemesi şikayeti üzerine böyle ani bir karar aldığı iddiası yer aldı. Bilindiği üzere Başkan Menderes Türel Alanya’da basına yaptığı açıklamada Halk Otobüsleri sorunu Tahterevalliye benzer nereye otursan öbür tarafı kalkar diyerek ilginç bir yorum yapmış. Yerel seçimler sonrası bir düzenleme gelecek demişti. Kamuoyu yoklaması sonrası Türel’e Halk Otobüsleri hakkında tepkiler gelince Türel seçimler öncesi bu kararı uygulamaya koyduğu iddiası da etkili olduğu öğrenildi. Vatandaşlar “Başkan Türel 5 yıl önce seçimlerde halk otobüsleri birleştireceğiz sözü vermiş tam 5 sene bunu beklemiştik. Türel seçimlerin geldiğini hissedince aklı başına geldi. 5 yıldır ulaşım konusunda mağdur olduk bize ölümü gösterdi sıtmaya razı ediyor” dediler.

Konuyla ilgili Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’ın sosyal medyada kendi duvarından son dakika olarak verdiği habere onlarca olumlu yorum ve yüzlerce beğeni geldi.