Bayramlarda bile bir genel temizlik yapılır. Ev hanımları bahar temizliği diye, kış bitiminde soba isi ve kış mahmurluğu bitsin diye boya yapar. Yeni bir çehreye kavuşturulur evler. Bu sezon içinde geçerlidir. İç Anadolu’daki köyler ve kasabalar bile yaz geldi diye yolları dozerlerle düzeltirler.
‘Ya arkadaş, ne demek istiyorsun?’ dediğinizi duyar gibiyim, haklısınız, Mahmutlar’ın halini gördüğüm zaman davul derisi gibi geriliyorum.
Yaz sezonuna ‘merhaba’ demişiz, bizimkiler hala kış uykusundan kalkamamışlar. Eleştirdiğimiz zaman ‘muhalefetlik yapıyorlar’ diye savunma yapıyorlar. Bunun adı muhalefetlikse, ben muhalefetlik yapıyorum. Yaz sezonu geldi, Mahmutlar Belediyesi sezon için ne gibi çalışmalar yapıyor, hiç takip ettiniz mi bilmiyorum.
Bana göre koca bir hiç.
Barbaros Caddesi hiçbir İlçe ve Beldeye nasip olmayan bir güzelliğe sahipken, şuan ki hali mezmelelik görümünde. 4,5 kilometre uzunluğu ile geniş kaldırımların ve oturma alanları ile en gözde olan Caddemiz bile artık toz ve pislik içerisinde. Tüm esnafların en büyük şikayeti bu, ‘İş yerlerimizin kapısını açamıyoruz, bu tozlardan dolayı’ diyorlar. Arabasını temizlemeye veren bir kişi bir gün sonra arabasını tanıyamıyor tozdan maalesef. Ara Cadde ve Sokakları hiç konu etmeye bile gerek yok. Belediye çok önemli bir şey yapıyormuş gibi günde 2-3 defa suluyor, oradan geçen araçlar çamur içinde kalıyor, yaya geçen vatandaşların ayakkabıları ve elbiseleri çamur içerisinde kalıyor.
Bizi yönetenler hiçbir zaman Alanya’ya gitmemişler herhalde ya da gitmişler, çevrelerine bakmamışlar. Alanya, Konaklı, Avsallar gibi şehirler harıl harıl yaz sezonu hazırlıkları yapıyor. Alanya’nın en büyük beldesi Mahmutlar’da sadece bir elin parmağı kadar personel, peyzaj işleri ile uğraşıyor oda budama yapıyor, başka bir şey değil. Ne bir çiçek üretme var, ne bir çiçek ekme var, ne kırık bankları onarım ve boyama var. Hepsi belli perişan, ne bir ilgi ne de zahmet var. Daha öncede yazdım personeller mesai saatleri içinde nerelerde vakit öldürüyorlar bir takip edin. Sokak ve Cadde temizliği nasıl yapılıyor bir kontrol edin. Sırça köşkteki koltuklarda oturup, ‘ben başkanım, ben başkan yardımcısıyım’ dersen, memleketi düşünmezsen, elbette sonuç bu gibi hüsran olur.
Sahil dersen, kimine göre gerdanlık, halka göre, yazık oldu sahile. Defalarca halkın söylemini dile getirdik. ‘Estetikten yoksun, kaba saba bir proje uygulaması’ dedik. D-400 karayolu üzerinde kuzey tarafına bakan kaldırıma bir dikkat edin, her giriş yerine bir eğme koyulmuş. Adeta yılan beli gibi kıvrık kıvrık. Araç girecek yerler elbette eğim olacak, ya diğer yerler? Bazı altgeçit yerleri tam bir ucube, inanılmaz kötü ve proje hatalı. Örnek vermem gerekirse, Ulaşlar otelin oradaki alt geçit için yapılan yapı, ne gerek var kardeşim yanında Green Peace otelin alt geçiti var. Kaldırımı tamamı ile kapatan bu yapı hemen kapatılmalı. Artık Mahmutlar’a bir sahip çıkın.
Burası mezra değil, bir turizm beldesi.
Bunun sorumluluğuna varın artık.!

Önceki İçerikOKUMUYORUZ
Sonraki İçerikMahmutlar Aşığı Jakop 84 yaşına bastı