Adı Mahmutlar Turizm Festivali olan programda turizm ile ilgili hiçbir tema bulunmamaktadır. Mahmutlar Post Gazetesi olarak ‘Festival’de Mahmutlar Turizm Güzeli seçelim’ önerisinde bulunuyoruz.
Mahmutlar Turizm Festivali’nin ismi ile hiç bağdaşmadığı gün gibi ortada. Mahmutlar Post Gazetesi olarak festival komitesine bir önerimiz var. Mahmutlar’daki tüm otellerden 5’er yabancı turisti festival sahnesinde halkın huzuruna 30 veya 50 finalist güzeli getirerek, hem otellerdeki yabancı turistleri festival alanına taşır, hem de tüm dünyada reklam yapmış olursunuz..
1’nci güzele 15 gün tatil
Mahmutlar’ı turizmde bir marka yapmak istiyorsak, bu projeyi uygulamamız gerek. 1’nci gelen güzele Mahmutlar’da bir otelde 15 gün tatil yapma imkanı, 2’nci güzele 1 hafta tatil, 3’ncü güzele bir miktar para verilerek festivalin turizmle bağlantılı hale gelmesi sağlanır, aynı zamanda basın yolu ile başta Türkiye olmak üzere tüm dünya ülkelerinde reklam yapma imkanı sağlanır.
MARKA OLMAK İSTİYORSAK
Mahmutlar Belediyesi’nce Çakır döneminden beri her yıl gerçekleşen Mahmutlar Turizm Kültür ve Sanat Festivali’nin ismi değişerek, ‘Mahmutlar Turizm’ festivali oldu. 29 Haziran 2012 Cuma akşamı saat 22.39’da sahne alacak olan Ferhat Göçer konseri ile bitecek olan 1 günlük şölen vatandaşlar tarafından şimdiden eleştirilmeye başlandı bile.
Mahmutlar Post Gazetesi olarak festival komitesine öneriyoruz, “Alanya ve diğer beldelerde de festivaller oluyor ama festivalin ana teması sahneye bir sanatçı çıkartıp, 3 saat şarkı söylemesi değildir. Festival bulunmuş olduğu bölgeye has ürünleri sergileyip, halkın uğraşları sonucu ürettiği iyi ürünün alın terinin ödüllendirilmesidir. Turizm Kültür ve Sanat Festivali adında yapılan günlerin hiçbir anlam içermemesi bu festivali düzenleyen komitenin iş bilmez bir ürünü olarak görünüyor. Beldemiz Turizm, Tarım ile geçimini temin eden Yörük kökenli bir beldedir. Turizm için festival içerisinde nasıl bir çalışma yapılmıştır.  Turizm Festivali’nde her otelden 5’er turist kızı (bu sayı 40-50 olacaktır) jüri önünde seçelim ve bu birinci gelen güzeli gelecek yıl 15 günlük Mahmutlar’daki bir otelde tatil hediye edelim. O zaman turizm festivalinin bir anlamı olur ve Mahmutlar’ın reklamı da cabası olur. Tarım deyince portakal, muz, hatta patlıcanın bile en güzelini seçebiliriz. Üreticiye bir miktar bile para verilse bir amaca ulaşılır. Mahmutlar Yörük kökenli bir beldedir. Festival günü Mahmutlar Caddelerinde Yörük göçü tertiplenebilir. Bunlar bir araya geldiği zaman adı festival olur, değilse mevcutta olduğu gibi iki, üç sanatçı sahneye çıkıp şarkı söyler adı festival olsa da gerçeği konserdir. Mahmutlar Post Gazetesi olarak bu proje hemen bu festivalde uygulanmalı ve otelciler birliği ile acilen toplantı yapılmalı ve hemen on kişilik bir jüri seçilmelidir. Jüri başkanı Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik olmalıdır. Bu öneri bir marka olma önerisidir. Mahmutlar’ı reklam etmek istiyorsak, hemen kolları sıvamalıyız.

Önceki İçerikÇözüm yok..!
Sonraki İçerikMAHMUTLAR’DA SANAT VE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ