Mahmutlar Atatürk Caddesi’nde kanalizasyon çalışmaları başlayacak. Kestel Beldesi ve Kargıcak Beldesi’nin kanalizasyonla arıtmaya gidecek atıkları Atatürk Caddesi’nden gideceği açıklandı.
Nisan ayı meclisinde görüşülen konu rahmetli Kemal Sunal’ın filmi ‘Japon işini’ akla getirdi. ‘Atatürk Caddesi’nde yapılacak olan kanalizasyon çalışmaları kredisini bir Japon Bankası’ndan alınabileceği söz konusu’ diyen Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, “Fen işlerimizdeki arkadaşlarımız İller Bankası yetkilileri ile görüşüyor. Belki de bir Japon Bankası ile de bir görüşmemiz olacak. Japon Bankası daha az fail ile 7 yıl sonra geri ödemeli bir kredi imkanı sunuyormuş, arkadaşlar bu konu üzerinde çalışıyorlar” dedi.
Çelik, “Mahmutlar’daki bu çalışmaların giderleri Kestel ve Kargıcak beldelerinden tahsil edilecek. Önce biz hayata geçireceğiz, sonra tahakkuk ettireceğiz. Bu çalışmaları Barbaros Caddesi’nde yaparsak ilerde kapasitesi kurtarmaz. Atatürk Caddesi’nde kapasiteli borularla Mahmutlar sınırına getirip cazibe ile arıtmaya görmek istiyoruz” dedi. Yapılacak olan kanalizasyon çalışmalarına Antalya Belediyesi’nin arıtmasını işleten (ALDAŞ) firmasından destek alınacağı bu firmanın vereceği bilgiler doğrultusunda Japonya’dan bir bankadan kredi alınabileceği yönünde görüşler bulunuyor.

Önceki İçerikVay uyanık vay
Sonraki İçerikÇelik Polonya yolcucu