Mahmutlar Yeni Mahalle’de bulunan Ulaşlar Otel Barbaros Caddesi ve Vatan Caddesine bakan yönlerindeki yol ve kaldırım payı vermemek için direnmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yönetim döneminde belediye tarafından Ulaşlar Otel’in duvarlarını yıkım kararı alınmasına rağmen Ulaşlar Otel yönetimi tarafından mahkeme kararı ile yıkımı durdurmuştu.
MAHMUTLAR DÜŞMANLIĞI NİYE?
Bölgedeki esnaflar ve vatandaşlar “Bu ayrım ve Mahmutlar düşmanlığı neden. Mahmutlar’ın gelişmesi ve şehir medeniyetlerinin oluşmasını niçin engelliyorlar. Syedra Princess otel ve Green Peace otelde Ulaşlar Otel kaldırım çalışması için yerlerini vermemişlerdi. Ama o iki otel yaptıkları davranışın yanlış olduğunu anladılar. Yerlerini şehir medeniyetinin gelişmesi için kaldırım çalışmasına yapılması için bıraktılar Ulaşlar otel niçin bırakmıyor” dediler.
TRAFİK VE YAYA KEŞMEKEŞLİĞİ
Ulaşlar Otelin Barbaros Caddesi yönündeki alan kaldırım olmadığı için trafik karmakarışıklığı yaşanıyor araçlarla insanlar aynı yerde seyir halinde olmaları her an kaza olmaması için bölge insanı dua ediyor. Bu konuda da açıklama yapan bölge esnafı “Ulaşlar Otel sahibi ve yöneticileri kendi yerlerini kaldırım için vermezken bizim verdiğimiz 5 metre enindeki kaldırımlarda her akşam yürüyüş yapıyor. Bu davranışı kınıyoruz aynı zamanda trafikte de yaşanacak olan bir olayda bu kişinin vicdanı sızlamayacak mı” dediler.
ÇELİK, ÇÖZER Mİ?
Alaattin Çakır döneminde kaldırıma pay vermeyen otellere destek verdiği iddia edilen Belediye Başkanı Ali Çelik kendi dönemi için bu keşmekeşliğe nasıl bir çözüm üreteceği merak konusu oldu. Çelik döneminde Green Peace otel ve Syedra Princess Otel kaldırım çalışması için yerlerini Belediye’ye bırakmıştı. Aynı uygulama Ulaşlar otele de uygulanacak mı yoksa Ulaşlar otel torpili sürecek mi merak konusu oldu.

Önceki İçerikHALK SORUNLARA ÇÖZÜM BEKLİYOR
Sonraki İçerikMahmutlar 112 ekibine saldırı