CHP’li Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in Mahmutlar Post Gazetesi’nde yayımlanan röportajında ‘MHP Alanya’da da Mahmutlar’da da başarısız olur, MHP yanlış yönetiliyor’ açıklamasına MHP İlçe Başkanı Cafer Uyar’dan sert açıklamalar geldi.
Uyar, “MHP Alanya’da ve Mahmutlar’da başarısız olur” diyen CHP’li Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’e de, “Madem biz partiyi kötü yönetiyoruz, CHP’den istifa edip, MHP’ye gelsin ve 12 Şubat’ta başkan adayı olsun. Kazanırsa biz de onu görelim, partiyi nasıl yönetecekmiş bakalım” diye seslendi.
‘ÇELİK GELSİN ADAY OLSUN’
Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’e, “Önce sen kendi partin CHP’ye bak” diyen Uyar, “Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, MHP’nin yanlış yönetildiğini ve önümüzdeki yıllarda yapılacak seçimlerde başarısız olacağı yönünde kehanetlerde bulunmuş. Ali Çelik eski bir MHP’lidir. Ama kendisi Mahmutlar’a aday gösterilmeyince CHP’ye geçti. Eğer MHP’nin mevcut yönetimini beğenmiyorsa istifa edip gelsin, ya da bir ekiple 12 Şubat’ta başkanlığa talip olsun. Aday olarak çıksın, en azından MHP’nin yanlışlarını düzeltmek için irade belirtsin. Kendisi CHP’nin bir üyesidir, bu yüzden bizimle ilgili açıklama yapmadan önce kendi partisine baksın” dedi.
‘ADAY YAPMADIK DİYE Mİ?’
Uyar, açıklamasına şöyle devam etti: “Ali Çelik’in böyle bir açıklama yapmasını ben bir tek yöne çekebilirim. Ali Çelik 29 Mart 2009 yerel seçimlerinden önce Mahmutlar’da bizim aday adayımızdı. Ama oradaki parti teşkilatımız Mustafa Bahçeci ile seçime girmemizi önerdi, biz de öyle yaptık. Buradaki karar merci bendim. Ali Çelik’e göre demek ki onu aday göstermememiz kötü bir tercihmiş diye konuştu.

Önceki İçerikÇakır, ‘Pişmanım’ dedi
Sonraki İçerikSarkozy’e tepki