Geçen hafta gazetemizde yayımlanan “Özdemir istifa etti” haberine Demokrat Parti Alanya İlçe Başkanı Yaşar Uysal’dan cevap geldi. Uysal, “Mahmutlar Belde Başkanımız Ali Özdemir’in genel kurul sonrası istifa etmesine üzüldüm. Başkanım Ali Özdemir 2 dönemdir Mahmutlar Belde Başkanlığı yapmıştır. Ali Başkan bize bir defa olsun, Demokrat Partiden Belediye Başkan adayı ismini hiçbir zaman telaffuz etmemiştir. Belde Başkanlığı bulunmuş olduğun beldeyi, siyasi olarak temsil etmektir. İki dönem hiçbir ismi ilçe teşkilatına getirip, “Benim adayım şu isimdir” demeyen bir Belde Başkanına ben ancak, ‘yapmış olduğun hizmetler için teşekkür ederim’ diyebilirim” dedi.
Uysal, “Ali Başkan Belde Başkanlığı süresince hiçbir zaman Mahmutlar’da aday göstermediği gibi mecliste Demokrat Parti’yi temsil etmesi için bir isim de göstermedi. Yerel seçimlerde, ‘Mahmutlar’daki adaylar çok güçlü aday çıkarmayalım’ dedi, isteği yerine geldi. İlçe Başkanı olarak ben Ali Başkana daha ne yapabilirim?” dedi.
İSTİFASINA ÜZÜLDÜM
Uysal, “15 ilden daha büyük bir ilçede ilçe başkanlığı yapıyorum. İktidar Partisi değiliz, ana muhalefet partisi değiliz, mecliste sandalyemiz yok, baraj altında kalan bir partinin ilçe başkanı olarak 4 defa genel başkan, 4 defa il başkanı değiştirdim. Tüm bunlara rağmen partimin kapısına hiçbir zaman kilit vurmadım. Alanya’da iktidar partisinin 4 belediye başkanlığı Demokrat Partinin 3 Belediye Başkanlığı var. Ben 16 Belde Alanya’da bulunan tüm köyle ve kocaman bir ilçenin, bir partinin ilçe başkanlığını yapıyorum. Keşke Ali Başkanımız delege ismini bize getirseydi de, o isimleri delege yapsaydık. Yine de Ali Başkanımızı ben seviyorum, istifasına çok üzüldüm. Her zaman demokrat partisinin kapıları Ali Başkan’a açıktır” dedi.
AYNAYA BAKSIN DÜŞÜNSÜN
Demokrat Parti İlçe Başkanı Yaşar Uysal, “Demokrat Partiden istifa eden Mahmutlar Belde Başkanı Ali Özdemir’e “Aynaya baksın, bir düşünsün evet Mahmutlar’da tek başına emek verdiği için teşekkür ediyorum. Emeği vardır, doğrudur bunlar biraz Ali Başkanın siyasi sözleridir. Yolu açık olsun diyorum. Ali Özdemir ile her zaman dostluğumuz devam edecektir” dedi.
MAHMUTLAR’A DEV KADRO
İlçe Başkanı Yaşar Uysal, Mahmutlar’a yakın bir zamanda 300-400 kişilik Demokrat Parti’nin Belde Teşkilatını oluşturma çalışmalarına başladık. Kestel Beldesi’nde teşkilatımız tüm gayretleri ile çalışmalarına her zaman hazır durumda. Kargıcak Belde yöneticimiz görev başında. Yakında Teşkilat binamızı açacağız. Mahmutlar, Kestel ve Kargıcak Beldeleri’nde Demokrat Partisi’nin amblemi olan kırat şahlanacak, tüm gayretlerimiz bu yoldadır” dedi.

Önceki İçerikGörmek istemiyoruz ama!
Sonraki İçerikÇelik’e hapis istemi