Mahmutlar’daki 11 dönümlük Sağlık alanı Alanya Belediyesi’nin borcu karşılığı Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) devredilmişti. Şimdi bu alanın özel Sağlık alanı olması için girişimler başlatıldı.

Alanya Belediyesi’nin SGK’ya geçmiş borcu nedeniyle Mahmutlar’da 890 ada, 1 parsel, 11 dönümlük Sağlık alanı Şubat 2020’de Alanya Belediye Meclisinde SGK’ya Sağlık tesisi yapılması için AK Parti ve MHP Meclis üyelerinin oyları ile SGK’ya devredilmişti. Bu alan için Alanya Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinde 90852262 sayılı dilekçeyle alanın özel Sağlık alanına dönüştürülmesi istendi.

CHP İLE AK Parti MECLİSTE TARTIŞMIŞTI

Şubat 2020 Alanya Belediye Meclisinde CHP Grup sözcüsü Erkan Demirci, “Burası için yarın SGK İmar değişikliği isterse ne olacak?” diye sormuştu ki, Demirci’nin kaygısı şimdi ortaya çıkmış oldu. AK Parti Grup sözcüsü Mehmet Ali Kiriş ise CHP’li Demirci’nin sözlerine cevaben, “SGK bu yeri satamaz, boşuna niyet okuma böyle bir konu gündeme gelirse gerekeni yaparız” demişti. Şimdi bu karar özel Sağlık alanına dönüştürülüyor, yani her hangi bir kişi 11 dönümlük alanı satın alabilecek. Karar önce Alanya Belediyesinde Ocak ayı meclisinde görüşülecek daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde karara bağlanacak.

MAHMUTLAR HALKI İSYANDA

11 Dönümlük Sağlık alanı Kestelli Adem Murat Yücel başkanlığındaki mecliste AK Parti ve MHP’li Belediye Meclis üyelerinin oylarıyla, Belediye’nin geçmiş sigorta borcuna karşılık SGK’ya devredilen alan için Mahmutlar halkı, haklı isyanını haykırıyor.

Vatandaşlar, “Türkiye’deki ilçelerin yarısından daha fazla nüfusa sahip Mahmutlar’ın Sağlık alanı özel bir kuruluşa neden satılıyor. Mahmutlar her gün göç alıyor ve nüfusu sürekli olarak artıyor. Böyle bir metropol yerleşke de Devlet hastanesi yapılsa yer yok, tek bir yer var oranında özel bir şahısa satılması gündemde. Böyle bir duruma bizi düşürenleri affetmeyeceğiz. Başta kendi çocuğumuz diye gördüğümüz ve oy verdiğimiz başkan Yücel dahil olmak üzere 3 belediye meclis üyemizde gerekli tepkiyi göstermediler. Burası tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğu bir alan Alanya’da hiçbir yer kalmadı da Mahmutlar’da Hastane yapılcak alan mı satılıyor?” diye sordular.