Antalya Valisi Münir Karaoğlu ülkeyi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınında Antalya’daki son durumu açıkladı.
SAĞLIK Bakanlığı ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından geçen günlerde yapılan duyuruda koronavirüs nedeniyle Antalya’da 95 vaka, 3 de ölüm olayı yaşandığı açıklanmıştı. Başta Antalya Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi olmak üzere Antalya’da içlerinde Alanya da olmak üzere 25 adet hastane pandemi hastanesi olarak belirlendi. Bu hastanelerde koronavirüs hastalarının tedavilerine devam edildiği öğrenildi. Koronavirüs salgınının Antalya’da yayılımını engellemek adına gece gündüz çalışan ve halkın takdirini kazanan Vali Münir Karaoğlu Antalya’daki son salgın verilerini kamuoyu ile paylaştı. Karaloğlu, 38 kişinin tedavisinin tamamlandığını ve evlerine taburcu edildiği müjdesini verdi. Konayla ilgili Vali Karaloğlu, şunları söyledi:

“38 vakamızdan 7’si tamamen iyileşti, 31’inin de takibi şu anda evlerinde devam ediyor. Onlardan da nihai numune alıp, negatifleştiğini daha test etmedik ama onlar da tedavi görüp evlerine çıktılar. Evlerine çıktılar ama negatif sonuçları alınmadı, bugün- yarın onların da negatif sonuçları gelir. Negatif olup olmadıklarıyla ilgili son testleri yapılıyor. Hastanede yatmayı gerektiren bir durumları yok ve ilaç tedavilerine evde devam ediliyor” dedi.