Süper Lig’de lider Aytemiz Alanyaspor, Pazar günü deplasmanda konuk olduğu Beşiktaş’a 2-0 mağlup olarak bu sezon ilk yenilgisini aldı. Ev sahibi ekibin golleri 52’de Burak Yılmaz ve 69’da Abdoulay Diaby’den geldi. İlk ve ikinci yarıda 2 net penaltısı verilmeyen turuncu yeşilliler itiraz etse de, hakem Arda Kardeşler VAR’a bile gitmedi.
AYTEMİZ Alanyaspor, Süper Lig’in 7. haftasında konuk olduğu Beşiktaş deplasmanında ilk yenilgisini aldı.
Beşiktaş-Alanyaspor maçını orta saha hakemi Arda kardeşler özellikle penaltı pozisyonlarında ‘VAR’a gitmeyerek ne kadar taraflı bir yönetim sergilediğini ortaya koydu. Alanyaspor Beşiktaş karşısında 2-0 mağlup olurken, aynı zamanda da namağlup unvanını da kaybetti. Baştan sona Beşiktaş karşısında dişe diş mücadele gösteren Alanyaspor izleyenleri iyi oyunu ile memnun etti.
‘VAR’A GİTME ZAHMETİNDE BULUNMADI
İstanbul hakemi olan orta Hakem Arda kardeşlerin bir İstanbul kulübü olan Beşiktaş maçına verilmesi ayrı bir soru işareti olurken, iki penaltı pozisyonunda hakemin ‘VAR’a gitmemesi hakemin Alanyaspor’un mağlup olmasının yolunu açtı. Televizyondaki spor yorumcuları Alanyaspor’un mağlubiyeti hak etmediğini ve hakem Arda kardeşlerin Alanyaspor’u katlettiği görüşünde birleştiler.
NET PENALTI ‘VAR’A GİTMEDİ
Maçın henüz 19. dakikasında Burak’ın Ceyhun’a yaptığı faul kesin penaltıydı açıklaması yapan yorumcular, Beşiktaşlı futbolcu Burak Yılmaz’ın Alanyaspor’lu Futbolcu Ceyhun Gülselam’a yaptığı faul pozisyonunu sarı kart ile değil kırmızı kartla cezalandırılması gerekirdi. Hakem Arda Kardeşler ‘VAR’ a gitseydi kesin kırmızı kartla cezalandıracağı belliydi. Beşiktaş’ın kazandığı ve gole çevirdiği pozisyonda Penaltı yoktu derken, Alanyaspor ‘un kazandığı ve hakem tarafından es geçilen pozisyonun kesin penaltı olduğu görüşü hakim oldu. Orta Hakem Arda Kardeşlerin tüm pozisyonlarda ‘VAR’ a gitmemesi art niyetli olduğunun bir göstergesi olarak tarihe yazıldı.