Belediye Başkanı Yücel Mecliste İhalesi iptal edilen AVM için bedel ödemeye devam edeceğiz açıklaması yaptı. Mahmutlar halkı “Bedeli kim ödeyecek Belediyemi yoksa 6.5 yıldır çivi çakılmayan Mahmutlar halkımı ödeyecek” dediler.

İhalesi iptal edilen Mahmutlar AVM ‘Mecliste 2021 bütçesi içerisinde görüşüldü. Mahmutlar’lı MHP Belediye Meclis üyesi Kayhan Balta söz alarak Başkan Yücel’e konuya açıklık getirmesini istedi.

BALTA “BELEDİYE VE KAMOYU ZARARA UĞRADI”

Mecliste MHP’li Belediye Meclis Üyesi Kayhan Balta da, iptal edilen Mahmutlar AVM konusuna değindi. Balta, “Mahmutlar AVM konusunda sizin (Adem Murat Yücel) de çok desteğiniz oldu. Bir türlü sonuç alamadık. Belediye ve kamuoyu zarara uğradı. Bunu kamuoyunun bilmesini istiyorum” dedi. Yücel de, “Birileri yapar birileri bedel öder. Bundan sonra da bedel ödemeye devam edeceğiz gibi duruyor” diye karşılık verdi.

VATANDAŞLAR “BEDELİ KİM ÖDÜYOR”

Başkanın bu açıklamalarına Mahmutlar’lı vatandaşlar“ burada kimler bedel ödedi. Mahmutlar halkı her konuda mağdur oluyor. Alanya Belediyesinin geçmiş on yıllara dayalı SGK borcu Mahmutlar ’da tüyü bitmemiş yetimin hakkı satılarak ödeniyor. AVM yapılıyor bir ucube yapı yıllardır ruhsat veren Belediye tarafından mühürleniyor. Başkan Bedel ödemeye devem edeceğiz gibi görünüyor açıklamasına bir anlam veremedik. Burada kim bedel ödüyor. Mahmutlar halkımı bedel ödüyor, yoksa 6.5 yıldır çivi çakmayan belediyemi bedel ödüyor” dediler