“Mahmutlar’daki 35 dönüm Eğitim Alanı 9 dönüme, 27 dönümlük Sağlık alanı 11 dönüme düşürüldü” haberini aylar önce Mahmutlar Post Gazetesinde VARAN 1 ve VARAN 2 Manşet haberi olarak yapmıştık.

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Biz yerleri rant’a vermedik. Mahmutlar bölgesine peyder pey dağıttık” diye açıklama yapmıştı.

Hatta bir okul temel atma programında Gazetemizi kastederek, ‘Alanya’da 2 basın kuruluşu yalan yanlış haberler yazıyor, benim rant ile işim olmaz rant başkalarının işi’ demişti.

Daha sonra aynı yerde Başkan Yücel yanıma geldi ve ‘bu basın kuruluşunun birisi senin Gazeten’ dedi. Bende, ‘biliyorum’ diye yanıtlamıştım.

Mahmutlar Post Gazetesi olarak Mahmutlar ile ilgili iddiaları elbette dikkate alıp kamuoyuna duyuracağız, karşı cevap gelirse onu da yayınlayacağız.

Aynen de öyle yaptık.

Basın ilkelerine uyduk, kimseyi kayırmadık.

Alanya’da başka bir gazetede aynı haberleri okuyucuları ile paylaştı.

Tüm Alanya halkı bu haberleri duymasına rağmen Mahmutlar’da başta Muhtar olmak üzere siyasiler hiç üstüne almadılar.

Basına çıkıp, ‘eğridir doğrudur’ bile deme zahmetinde bulunmadılar.

Gün geldi Başkan Yücel’in, ‘Mahmutlar’ın her yerine bu arsaları peyder pey dağıttık’ denilen 27 dönümden arta kalan 11 dönümlük Sağlık alanı SGK’ya Alanya Belediyesi’nin sigorta borcu için devir işlemi meclise taşındı.

MHP ve AK Parti meclis üyelerinin oyları ile satış devri gerçekleşti.

CHP sözcüsü Erkan Demirci, kaygılarını aktardı meclise. ‘Burası için yarın SGK imar değişikliği isterse ne olacak?’ diye sordu.

AK Parti sözcüsü, “SGK satamaz boşuna niyet okuma, gelirse gerekeni yaparız” dedi.

CHP’li Meclis üyesi Yılmaz Bağışlar ise “Başkanım red vermemizin sebebi sizi zor durumda bırakmamak çünkü burası Mahkemelik” dedi.

Vay be…

Bağışlar’ın, “Mahmutlar İlçe olmaya namzet ve hazır bir yer. Kimseye verecek bir karış arsamız yok. Alanya Belediyesi ettiği borcu ödeyecekse tüm Alanya ödesin niye sadece Mahmutlar’a ödetiyorsunuz, onun için red verdim” demesi gerekmez miydi?

Gazetemizde CHP eski Belediye Meclis üyesi Mustafa Şimşek imzalı, “Muhtar Ahmet Top niye ağzını hiç açmıyor’ diye haberi yayınlandı. “Mahmutlar Belediye olduğu dönemde sürekli “Okul istiyoruz, hastane istiyoruz” diye manşet haberler yaptırıyordu. O beğenmediği Belediye, Sağlık alanları ve Eğitim alanları yeri koymuştu şimdi hepsi tek tek satılıyor. Neden Muhtar Ahmet Top konuşmuyor” deyince ve Mahmutlar halkından tepki gelince Muhtar konu ile ilgili bir Gazetede açıklama yaptı.

“Yok neden satıldı yok bilmem ne!”

Atı alan üsküdarı geçti.

Satıldı veya devir edildi.

Hastane yapılır veya birine satılarak konut yapılır.

Mesele şimdiye kadar neredeydiniz?

Tribüne oynamayın.

Her yeriniz yağdan geçilmiyor, vıcık vıcıksınız!

 

 

Önceki İçerikMAHMUTLAR SORUYOR
Sonraki İçerikHacet’e sıcak asfalt