Mahmutlar Kültür Merkezi bölgemizde bulunan yerleşik yabancıları Türkiye’nin çeşitli mozaiklerinde kültür gezisi düzenliyor.
Mahmutlarda yaşayan yerleşik yabancılardan bir gurup Nisan ayında Hatay gezisi yaparken şimdide bir gurup Trabzon ve Artvin de kültür gezisi ve bazı toplantılarda konuşmacı olarak yer alacaklar.
Mahmutlar Kültür Merkezi sorumlu müdürü Mesut Güreş’in plaketle ödüllendirildiği “Onlar bizim hemşerimiz” projesi kapsamında organize edilen Trabzon ve Artvin programının Sponsoru Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) olduğu öğrenildi.
Uluslar arası bir seminerde konuşmacı olarak katılacak isimlerden Mahmutlar Kültür Merkezi sorumlu müdürü Mesut Güreş bir alman vatandaşı ve Almanya’da yaşayan bir Türk bayan olduğu bildirildi. Seminerin konusu Avrupa’daki yaşlılara yönelik bakım sistemi hakkında olduğu öğrenildi.
HATAY KÜLTÜRÜNÜ YERİNDE GÖRDÜLER
Mahmutlar’da yerleşik yaşayan Hollandalı, Danimarkalı, İsveçli, Rus ve Yekutyalı vatandaşlar Hatay iline 4 gün boyunca süren kültür gezisinden döndüler. Hatay polisi tarafından ağırlanan kafileyi Hatay sınırları dahilinde bir polis eskortu eşlik ettiği öğrenildi. Hatay’ın değişik turistik alanlarını gezildiği program da yabancılar Hatay Polis lojmanında ağırlandı. Mahmutlar Post Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Kültür Merkezi sorumlu müdürü Mesut Güreş “Antalya ve Alanya emniyeti tarafından projelendirilen “Onlar bizim hemşerimiz” adlı proje çerçevesinde aynı gurupta 30’ar kişi olmak üzere Hatay’a 60 kişilik bir grup kafilesi ile gezi programı çok güzel anılarla geçti. Bu program Alanya polisinin girişimleri sonucu gerçekleşti. Mayıs ayının 12 sinde bir gurup ile Trabzon ve Artvin illerine bir program için gideceğiz 2 Mayıs günü Antalya Opera ve Bale evinde yine yerleşik yaşayan yapancılarla birlikte bale izledik 10 Mayıs günü yine Antalya Opera ve Bale evinde Opera ya dideceğiz. Amacımız Mahmutlar’da yerleşik yaşayan tüm yeni Mahmutlarlılara tüm ülkemizi tanıtabilmektir” dedi.

Önceki İçerikÇakır 1. Yıldırım 2. Can 3.
Sonraki İçerik82 köpek kısırlaştırıldı