Görsel yayının yani TV yayınında “Avrupa’nın en ucuz doğalgazın Türkiye’de olduğu” haberini izledim. Araştırma Avrup kaynaklı. Adım gibi biliyorum şimdi, Avrupa halkı, mır mır, dır dır bizi çekiştirir. “Vay efendim bizim dörtte bir fiyatımıza nasıl doğalgaz kullanırlar”.
Yıllar önce benzine taktılar, bizde (1,5), onlarda (3) idi. Şimdi az çok aynı hizaya geldi, sesleri kesildi. 89,90 yılları elektriğe taktılar, hem enerji sıkıntımız varmış buna rağmen nasıl bu kadar bol keseden elektrik sarf ediyormuşuz.
 Bunu ben Alanya’da da yaşadım. Sahilde Mersin’e doğru (17) km nasıl olurda böyle ışıl, ışıl yollar olurmuş. Bir değil, iki değil ya sabır çektim böyle konuşmalara.
Amerikalılardan iki yıl emekli ikramiyesi takıntılarını dinledim. “Vay bu kadar fakir, geri kalmış bir ülke hangi zihniyetle işçi ve memura emekli ikramiyesi verirmiş, dünyanın hiçbir yerinde yokmuş, hem de ekonomimiz berbat bir durumdayken,” (yıl 82-84). Buna benzer bir sürü.
Yeter beyler; ne yazılı ne de görsel basında bir Allah’ın entel, dantel, kulu ne de bir kuruluş çıkıp ta, “Türkiye’de asgari ücret nedir, yurdumun insanının günlük, aylık, alım gücü, yaşam sarfiyatı nedir” diye bir oturum veya bir dizi açıklamalı toplantılar yapıp, bunların içlerine yetkili yabancıları da koyup bunları batıya aydınlatıcı olarak aktarmıyor. Bunu yapacak gücümüz, yeterli kuruluş ve insanımız var. Hadi bi gayret Türkiye’m.

Önceki İçerikALLAH'IN NİMETLERİNE ŞÜKREDİYORMUYUZ?-Nafiz Fethi Yalçınkaya
Sonraki İçerikREFERANDUMDA NEDEN – SONUÇ İLİŞKİSİ-Ender Karaca