Yıllar önce Almanya’dan gelip Mahmutlar’a yerleşen Alman vatandaşı Sigrid Beck, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’i makamında ziyaret etti. Beck, Çelik’e Mahmutlar’daki trafik sorunlarına değindiği 700 imzalı bir mektup verdi.
Türkiye’yi ve Mahmutlar’ı çok sevdiğini ve burada yaşamaktan çok mutlu olduğunu belirten Beck, Mahmutlar’ın gelişmesi ve yaşanan sorunların bir an evvel çözülmesi için kendisinin fahri olarak verilecek her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduğunu söyledi. Beck, “Ben Mahmutlar’da yaşamaktan çok mutluyum. Ancak beni üzen bir takım sorunlar var. Ben yaklaşık 700 imzalı bir mektupla on ana maddede topladığım sorunları başkana iletiyorum. Kendisinden bu sorunların çözümü için destek bekliyorum” dedi.
“Mahmutlar’daki en büyük problem gençlerin trafik kurallarına uymamasıdır” diyen Beck, “Ben en son kurban bayramında yaşanan kazaya çok üzüldüm. Ben insanların daha dikkatli olmasını istiyorum” dedi.
Sigrid Beck’in bu duyarlılığından dolayı çok memnun olduğunu ifade eden Başkan Çelik, söz konusu sorunların ancak eğitimle aşılabileceğinin altını çizdi.
Çelik, “Bu duyarlılığınızdan dolayı size teşekkürlerimi sunuyorum. Bana iletmiş olduğunuz bu mektubunuzdaki sorunların çözümü noktasında çok acil bir çalışma başlatacağımı belirtmek istiyorum. Bu hem beldemizin hem de tüm ülkemizin kanayan bir yarasıdır. Söz konusu sorunların aşılması noktasında yapacağımız çalışmaların ilk etabını okullarımızda başlatmamız gerekmektedir. Belediye olarak gerekli önlemeleri diğer kurumlarla da görüşerek alacağız. Halkımızı bilinçlendirmek için bir dizi çalışmalarımız olacak. Gerekirse tüm kavşakları uyarıcı afişlerle ve levhalarla süsleyeceğiz. Benim vatandaşımın can ve mal güvenliği her şeyden önemlidir. Ve bütün bu sorunları sizlerin ve sevgili halkımızın sivil toplum kuruluşların desteğiyle aşacağımıza inanıyor, Mahmutlara ve insanlara duyarlılığınızdan dolayı size şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Önceki İçerikİller Bankası’ndan Mahmutlar’a ziyaret
Sonraki İçerikDüşen göktaşıymış