Mahmutlar’lı SMA Tip 2 hastası Ahmet Çaltı için yardım kampanyaları çığ gibi büyüyor. Baba Kerim Çaltı, “Her gün yüzlerce telefon alıyorum. 2.5 milyon Euro’yu bulacağımızı umuyorum, oğlum bu illetten kurtulacak” dedi.

Mahmutlar Post Gazetesi’nin ilk gündeme getirdiği SMA Hastası minik Ahmet’e yardımlar çığ gibi büyüyor. Mahmutlar’lı Çaltı ailesinin 17 aylık SMA Tip 2 hastası oğlu Ahmet Çaltı’nın tedavisinde kullanacak bir dozluk ilaç 2.5 milyon Euro. Baba Kerim Çaltı, Ekmeğini kazandığı servis aracını satışa çıkardı. Çaltı ailesi oğulları Ahmet için tüm mücadelelerini veriyor. Baba Kerim Çaltı’nın Mahmutlar Post Gazetesine yaptığı açıklamada, “İnanıyorum bu parayı toplayacağız, hayırseverlerin ilgisi çok yüksek kimse bu para toplanmaz diye düşünmesin, ben umutluyum” dedi.

MAHMUTLAR POST KIVILCIMI BAŞLATTI

Baba Kerim Çaltı, “Mahmutlar Post Gazetesi oğlum Ahmet’in SMA hastası olduğunu ilk önce yayınladı. Daha sonra Başta Mahmutlar olmak üzere tüm bölge insanı hem sosyal medya hemde kendi aralarında yaptıkları bazı aktivitelerle gündem oluşturuldu. Mahmutlar Post Gazetesi ailesine çok teşekkür ederim. Duyarsız kalmayan yüzlerce hayırsevere diğer medya kuruluşlarına ve ferdi olarak destek veren her bireye teşekkürü borç biliyorum” dedi.

“FİZİK TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR”

Baba Kerim Çaltı, “Ahmet’in vücut kesiminin ölmemesi için her gün fizik tedavisi görmesi lazım. İlaçları kullanmadığı zaman bütün vücut kasları eriyor. Solunum sıkıntısı başlıyor. Hislerini tamamen kaybettiği için bütün vücudunu etkiliyor. Tip 2 olması şu an tek avantajımız. Çocuğumuz gözümüzün önünde eriyor ama biz sadece gözyaşlarını görebiliyoruz” dedi.

“ÇARESİZ AMA UMUTSUZ DEĞİL”

Çaltı, “Türkiye’de 4 doz civarında verilen bir ilaçla sadece hastalığın seyri yavaşlatılıyor. Ama yurtdışındaki tedavi yüzde 95 başarılı oluyor. Amerika’daki tedavi için 2 buçuk milyon Euro’ya ihtiyacımız var. Öğrenci servisi yapıyorum. Pandemi nedeniyle 11 aydır işsızim. Çalışma gücüyle benim bu parayı zaten bir araya getirmem mümkün değil. Çocuğumuzun sağlığına kavuşabilmesi için çalmadığımız kapı, götürmediğimiz doktor kalmadı. Gerek devlet hastanesinde gerekse özel hastanelerde gerekli tetkikleri yaptırdık. Maddi olarak gücümün yettiği kadar külfet sarf ettim. Alanya’da çocuk norolojisi olmadığı için Antalya Tıp Fakültesi’ne sevk ettiler. Doktorlar bize ‘Erkek çocuğu biraz geç yürür. Acele etmeyin’ dedikleri için biz biraz geç kaldık” dedi.

“OĞLU İÇİN EKMEK TEKNESİNİ SATIŞA ÇIKARDI”

Mahmutlar’da SMA Tip 2 hastalığıyla mücadele eden minik Ahmet Çaltı’nın tedavisi için 5 aylık bir süre kalması üzerine babası Kerim Çaltı kendisine ait servis minibüsünü satılığa çıkardı. Minik Ahmet’in tekrar sağlığına kavuşması için ellerinden gelen her şeyi yapan Çaltı ailesi bütün çareleri deniyor. Yardımseverlerin de kampanya başlattığı SMA Tip 2 hastası Ahmet Çaltı’nın babası Kerim Çaltı şimdi de kendisine ait olan servis minibüsünü satışa çıkardı.

“MAHMUTLAR TAYFA FARKINDALIK KAMPANYASI DÜZENLEDİ”

Mahmutlar’da bulunan taraftar grubu ‘Mahmutlar Tayfa’ SMA Hastası Ahmet Çaltı için Twitter üzerinden farkındalık kampanyası başlattı. Mahmutlar’da bulunan Taraftar Grubu Mahmutlar Tayfa 20.01 2021 tarihinde SMA Hastası Mahmutlar’lı Ahmet Çaltı için twitter üzerinden farkındalık kampanyası gerçekleştirdi. Mahmutlar Tayfa Lideri Ümit Sönmez, “Ahmet’imizin ayağa kalkması için gerekli olan zolgensma tedavine ulaşması gerekiyor. Bizlerde Ahmet’in sesi olmak için bu gün 20-01-2021 tarihinde saat 17’00’da “KalplerSusmasınAhmetlerÖlmesin” hastag’i ile twitter üzerinden destek olmaya çalıştık” dedi.