ÇİFTÇİYE ENERJİ DESTEĞİ (3)SEÇİM YATIRIMI TEPKİSİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Sulama Kooperatiflerine enerji desteği vermek için kolları sıvadı. Muhtar Sait Şahin sulama suyu bedelini kaldıran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti.
2019’da yapılacak Yerel seçim yatırımları ardı ardına geliyor. 2018 yılı sulama ücretlerini almayan Büyükşehir Belediyesine vatandaşlardan tepki var. Çiftçiler, “4 yıldır belediye başkanısın çiftçiyi şimdi mi düşündün, 2018 yılında sulama suyu parası almıyorsun. Seçimlerden sonra tekrar alacaksın bu bir seçim yatırımıdır ama çiftçiler olarak bunu yemiyoruz Türel Başkan haberin olsun” dediler.
KOOPERATİF BAŞKANLARINDAN TEŞEKKÜR VAR
Alanya‘daki 4 sulama kooperatifinin enerjide kullandığı sulama bedelinin 550 bin liralık kısmını Antalya Büyükşehir Belediyesi ödeyecek. Alanya’da bulunan 4 sulama kooperatifi ile ”Enerji Desteği Protokolü” imzalandı. Seki Sulama Kooperatifi için 231 bin, Yaylalı Sulama Kooperatifi için 220 bin, Ali Efendi Sulama Kooperatifi için 16 bin 500, Soğukpınar Sulama Kooperatifi için 82 bin 500 liralık sulamada kullanılan enerji bedeli 2018 yılı içerisinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenecek. Tarıma verdiği destekten ötürü Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel‘e ve Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney‘e teşekkür eden kooperatif başkanları, “Tarımda kullandığımız enerji bedelini ödeyerek biz çiftçilere büyük katkı sağlayan Başkan Türel’e ve belediye yetkililerine teşekkür ederiz” diye konuştu

Önceki İçerikToklu Kargıcak’ta
Sonraki İçerikBayanlar galip..