Mahmutlar’da yaz Kur’an kursları hizmet vermeye başladı. Bu kapsamda Mahmutlar’daki Camilerde Namaz ve namazda okunacak sureleri ezber ve kuran öğrenecekler. Mahmutlar yeni mahalle Camii İmamı Muharrem Duvan yaz kursları hakkında bilgi verdi.
Duvan, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bugün itibarıyla başlayan yaz kursları 17 Ağustos’a kadar bütün camilerimizde ve Kur’an kurslarında devam edecek.
Öğrenciler Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenecekler. Bunun yanında  namazda okunacak sureleri ezberleyecekler. Ayrıca dinimizin inanç, ibadet ve ahlak konularıyla Peygamber Efendimiz’in güzel ahlakını öğrenecekler.
Şu an öğrenci sayımız belli değil. Ama bu sayı bir hafta içerisinde belli olur. Kurslarımızdaki eğitim saat 10.00’da başlıyor ve saat 12.45’te sona eriyor. Kurslarda üç dönem halinde kur sistemine göre eğitim yapılıyor.. Çocuklarını kurslara göndermeyenlere yönelik telafi dersleri yapılacak. Bunun yanında Mahmutlara tatile gelen aileler de çocuklarını Kur’an kurslarına gönderebilir. Kurslarımızda eğitim boyunca sosyal ve sportif faaliyetler de yapılacak. Kurslardaki eğitimlerin sona ermesinin ardından katılımcılara sertifika ve farklı hediyeler verilecek” dedi

Önceki İçerikİzinsiz konulan dubalar halkı kızdırdı
Sonraki İçerikKızılay Tır’ı Mahmutlar’da