Yazarımız Ender Karaca Mahmutlar’da bulunan alt geçitlerle ilgili hukuki girişimlerini Mahmutlar halkı adına sürdürüyor. 2008 yılından beri ilgili kurumlara dilekçe yazarak alt geçitten yararlanamayan halkın hakkını arayan yazarımız Emekli Kamu Yöneticisi Ender Karaca Alanya Kaymakamlığı’nın Mahmutlar Belediyesine gönderdiği dilekçede vatandaşın mağduriyetini giderin, alt geçitleri halkın kullanımına açın ve dilekçe sahibi Ender Karaca’yı bilgilendirin dilekçesine istinaden Mahmutlar belediyesi Karaca’ya dilekçe cevabı olarak turizm sezonu sonrası halkın kullanımına açacağız demesi ilginç bulundu. Yazarımız Ender karaca gazetemize yapmış olduğu açıklamada “ Alt geçitler yaz aylarında halkın ihtiyacı oluyor. 2008 yılında beni hukuki düzeyde resmi yollarla ilgili makamlara yazdığım cevap Mahmutlar Belediyesine kadar geldi. Vatandaşın hakkını geçte olsa aldık ama belediye yaz sezonu sonunda diyerek dilekçeme cevap geldi. Bu ilginç bir cevap. Çoğu alt geçitlerin giriş yerleri ve merdivenleri bulunmakta bu merdiven ve giriş yeri olan alt geçitlerin vatandaşın kullanması için niçin sezon sonu bekleniyor, anlamış değilim” dedi.
BELEDİYE’NİN KARACA’YA GÖNDERDİĞİ DİLEKÇE
Beldemizde mevcut alt geçitlerin kamunun kullanımına açılması için beldede bulunan tüm turistik tesislere 14.05.2010 tarih ve 11/310/476-856 sayılı yazı ile tebligat yapılmış ve tebligat ekinde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Karayolları Genel müdürlüğü alt geçit protokolü tebliğ edilmiştir.
İlgi yazıda konu 8 adet yaya alt geçidinin kamu kullanımına açılarak gerekli işlemlerin yapılması tarafımızdan istenmektedir. 8 adet alt geçidin kamuya açılması D-400 Karayolundan hafriyat ve merdiven yapılacağı için turizm sezonu nedeniyle çalışmaların turizm sezonu sonunda yapılması belediyemizce uygun görülmüş olup, söz konusu 8 adet alt geçit sezon sonunda kamu kullanımına açılacaktır.

Önceki İçerikBBP Mahmutlar Belde Başkanı Yasin Doğan, “Topuz üyemiz değildir”
Sonraki İçerikEsnaflardan kınama