İYİ Parti Alanya İlçe Başkan yardımcısı Emrah Yeşilkaya yaptığı basın açıklamasında iktidarı uyardı.

İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mahmutlar’lı Emrah Yeşilkaya Cumhur ittifakı hükümetini sert bir dille uyardı. Halkın ağır ekonomik yükün altında feryat ettiğini dile getiren Yeşilkaya açıklamasında, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de derinden etkileyen bu dönemde, esnaflarımız ve dar gelirli ailelerimiz kaderleriyle baş başa bırakılmıştır. Binlerce küçük işletme kapısına kilit vurmuş, bu işyerlerinde çalışan vatandaşlarımızda kaderleri ile baş başa bırakılmıştır. Bugüne kadar vergileriyle devleti besleyen vatandaşa devleti yönetenlerin sahip çıkmaması içler acısı bir tablodur” dedi.

CİGABAYT ÜZERİNDEN EKONOMİ ÖLÇÜYORLAR

Yeşilkaya “Geçtiğimiz günlerde bir televizyon söyleşisinde ‘Geçinemiyorum’ diyen çiftçinin telefonu ve internet paketi üzerinden açıklama yapıp,  ekonomiyi cigabayt ile ölçen üst düzey bir AKP’linin yaklaşımı bu tuzu kuruların halktan ne kadar kopuk olduğunun göstergesidir.

Ülkenin tüm nimetlerini yandaşlarının önüne seren bu iktidarın gariban bir çiftçiye çağın gereği olan cep telefonunu bile çok görmesi manidardır” dedi..

HERŞEY ATEŞ PAHASI

Yeşilkaya “Bu iktidarın çiftçiye, üretene sırtı dönüktür, bu iktidarın yüzü sadece beşli müteahhitlere dönüktür, onların vergi borcu silinir, onların her isteği yerine getirilir ama gariban esnaf kapalı işyeri için bile vergi öder. Çiftçi %80 artan gübre, %40 artan akaryakıt fiyatlarının altında ezilmektedir. Tarım Kredi Kooperatifi her gün onlarca traktöre el koyup üreten insanları perişan etmektedir. Çiftçi toprağa küsmüş fiyatlar uzaya uçmuştur, aya çıkma hayalleri Ayçiçek yağını durdurmaya yetmemektedir. İşsizlik insanlarımızı umutsuzluk çukuruna itmiştir, kağıt üzerinde yapılan istatistiklerle emekliler, çalışanlar TUİK eliyle mağdur edilmiş ve piyasa şartlarına tezat zamlarla emekleri, alın terleri çalınmıştır” dedi.

YA ÇÖZÜN YA GİDİN

Yeşilkaya “Suni gündemlerle halkını oyalayan, fakire fukaraya uzak duran, kendi halkı dururken Somali’ye, Suriyeliye para akıtan bu iktidarın son kullanma tarihi geçmiştir. Vatandaş yarınını düşünürken, elektrik su faturasına çare ararken, maaşı aldığı gün erirken bu duruma sebep olanların 2023 hayallerine gülüyor.

İktidar kendi eliyle kurduğu, kendisinin tasarladığı bu ekonomik modelle fakir ve borçlu bir kitle, işsiz ve yarınından umutsuz bir gençlik ve ömrünün son yıllarını yoksullukla geçiren emekliler için kabus olmuştur. İktidarın sürekli yalan haberlerle kandırıp muhalefeti öcü gibi göstererek geldiği yol yolun sonudur.

Bu halkın 2023’e kadar dayanması mümkün değildir, biran evvel işi ehline teslim etmek zorundalar, deniz bitti gemi karaya oturdu, hala kürek çekerek o gemiyi yürüteceğini sanmak yorgun çığlığıdır” diyerek basın açıklamasına son verdi.

 

Önceki İçerikÇevre yolu durdu!
Sonraki İçerikAhmet için el ele verdik