Alanya İYİ Parti basından sorumlu Başkan Emrah Yeşilkaya’dan AKParti  Mahmutlar eski Mahalle Başkanı Muhterem Anılgan’a sert cevap geldi.
AKParti Mahmutlar eski Mahalle Başkanı Muhterem Anılgan’ın sosyal medyadaki isim vermeden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i kast etdiği her hali ile belli olan paylaşımı İYİ Partilileri ayağa kaldırdı. İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı Basın dan sorumlu başkanı Emrah Yeşilkaya  basın yolu ile sert açıklamalarda bulundu.
YEŞİLKAYA “SEVİYEDEN, AHLAKTAN TERBİYEDEN UZAK”
Yeşilkaya “AlanyaSon yıllarda  ülkemizi daha iyi yerlere taşımak için emek veren ‘Türk siyasetinin’ çok değerli  liderlerine   hakaret dolu mesajlar neredeyse geleneksel bir hal almıştır.
Yine bugün bir seviyesizin seviyeden, ahlaktan, terbiyeden, Türk örf ve ananelerinden uzak bir paylaşımına şahit olduk.
Güya isim vermeden yaptığı bir sosyal medya paylaşımında sayın genel başkanımızı işaret ederek çok aşağılık ve küfür dolu ifadeler kullanmıştır.
Bu seviyesizin paylaşımına yorumlarıyla ve beğenileriyle destek bedenlerinde aynı zeka ve ahlak düzeyinde olduklarından şüphe duymuyoruz.
Partilerin ve liderlerin siyasi çizgisini, dünya görüşünü beğenmeme ve eleştirme serbestisi demokratik bir haktır.
YEŞİLKAYA “ CEHALET VE TERBİYESİZLİKTİR”
Ancak önüne gelene küfür ve hakaret dolu sözler sarfetmek cehalettir, terbiyesizliktir ve ülkemizin bu kuşatılmışlığinda fitne çıkararak, fesat yayarak milleti bölme gayreti taşımaktadır.
Sosyal medya kişilerin kendi değerlerini sergilediği bir mecradır, bu şahısta kendisiyle ilgili, şahsına ve değerlerine yakıştırabildiği bir paylaşımda bulunmuştur, gaflet ve dalalet içinde kalmıştır. Bizler onunda namus, iffet ve şeref mefhumunu korumak zorunda olduğumuzu düşünüyor ve onun orta yere serdiği tüm değerlerine insan olarak sahip çıkıyoruz. Sayın genel başkanımıza yapılan bu hakareti kınıyoruz.
YEŞİLKAYA “TAKİPCİSİ OLACAĞIZ”
Alanya Ak Parti ilçe teşkilatının bu şey’le ilgili tepkilerinin de takipçisi olacağız. Partililerimizden ricamız bu tip provokatörlere kulak asmamaları yönünde olacaktır.
Bizler iyi olmak zorundayız çünkü insanlığı hatta kötüleri bile iyi’ler koruyup kollayacak ve kurtaracaktır.
Söz konusu paylaşımı yapan bu terbiye ve ar yoksununu kamuoyunun vicdanına havale ediyor bir daha hiçbir lider için bu kadar alçakça ifadelerin kullanılmamasını diliyoruz.