Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, Beldedeki okul eksikliğini bir daha gündeme taşıdı. “Bir ay sonra okullar başlıyor, yine 55 kişilik sınıflar öğrencilerimizi bekliyor” dedi.
“Yıllardır her platformda Mahmutlar’ın okul ihtiyacı olduğunu haykırıyorum” diyen Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, Yine gündeme okul sorununu taşıdı.
Okul ve acil ihtiyacımız derslikler beldemizde en büyük sorun 1992 yılında rahmetli Şükrü Kaptanoğlu tarafından yaptırılan Şükrü Kaptanoğlu Lisesi 28 yıldır hizmet vermekte olup, 28 yıldır başka bir lise yapılamadı. Şu an lisemiz 50/55 kişilik sınıflarda eğitim görüyor herhalde bu yıl sabahçı-akşamcı olarak eğitime geçebilir maalesef yıllardır haykırıyorum ilköğretim ve lise dersliklere ihtiyaç var diye ama dikkate alınmıyor eğitime gerekli önem gösterilmiyor dedi.
Top, “Mahallemize yapılacak olan yeni ilköğretim okulunun il özel idarede 300 bin TL’si ayrıldığı halde bir türlü temeli atılamadı neden, neden bekletiliyor. 20 Eylül’e bir ay kaldı yetkililerin eğitime gereken duyarlılığı göstermesini okulumuzun temelinin atılmasını ek lise binası ve meslek lisesi kazandırılmasını yeni lise yapılmasını velilerim öğrencilerim adına istiyorum” dedi
Kışları yerleşik nüfusun 24 bin olan bir beldede düşünün bir tane lise var oda hayırsever işadamı rahmetli Şükrü Kaptanoğlu tarafından yaptırılmış nur içinde yatsın o da olmasa herhalde belde lisesiz kalacakmış. 30 turistik otelin ve satılmaya hazır 10 bin konutun hazır olduğu ve bir o kadar da vergi ödeyen beldemizin eğitimdeki durumu maalesef bu diyen Muhtar Ahmet Top, “Gerek yatırımcılarımız gerek işadamlarımız gerek turizmcilerimiz ve yetkili merciler el ele bir bütün olup, Mahmutlar’da sınıfları 25 kişilik liselere kavuşturmak için davet ediyorum.
Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürümüze çağrı da bulunuyorum. Kanayan yaramızı durdursun çözüm bulsun, halkımızı bilgilendirsin” dedi.

Önceki İçerikKargıcak’a kardeş geldi
Sonraki İçerikAnılgan, “Şeffaf olun”