AK Parti Antalya İl Genel Meclis Üyesi Necati Yıldırım bölge için birçok yatırımın önünü açarken, Göleviz Mahallesi’ne yapılacak olan 24 Derslikli İlköğretim Okulu için Antalya İl Özel İdare Genel Sekreteri Faruk Karaçay’ı Mahmutlar’a okul alanlarındaki sorunları yerinde incelemek için getirerek bir defa daha farkını göstermiş oldu.
İl Genel Meclis Üyesi Necati Yıldırım, Yeni Mahalle İlköğretim Okulu bahçesine maliyeti 40 bin TL’yi bulacak olan çevre koruma duvarını da Antalya İl Özel İdare Genel Sekreteri Faruk Karaçay’a yerinde analiz ettirerek ikna etti. Bu görüşmelerde bulunan Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, ‘burası 20 bin metre kare bir alan buraya yeni bir okul daha kazandıralım’ dedi. Çelik’in bu önerisine, Karaçay, ‘neden olmasın, Milli eğitim ile görüşüp olabilir’ açıklaması yaptı. İl Genel Meclis Üyesi Necati Yıldırım ise ‘hemen çalışmalara başlayalım 2013 yılı yatırım programına alalım’ dedi.
ÇELİK OKUL GEREKLİ
Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik Göleviz Mahallesi’ndeki okulun sorunlarını Antalya İl Özel İdareden gelen ekibe yerinde gösterdi. Çelik, ‘Bu okulun zemininde su çıktı. Müteahhit haklı olarak yetkililerin görmesi için okul inşaatını durdurdu. Buradaki sorunu su çıkan alanı dolgu malzemesi ile doldurarak gidereceğiz. Yetkililer bu konuda karar kıldılar. Ayrıca Yeni Mahalle’ye yeni bir modern İlköğretim okuluna ihtiyacımız var, bu alan İlköğretim okuluna tahsisli yer hazır buraya bir okul istiyorum” dedi.
KARAÇAY: SORUNLARINI HALLEDECEĞİZ
Mahmutlar sorunlarını yerinde görmek için gelen Antalya İl Özel İdare Genel Sekreteri Faruk Karaçay, Yardımcı Genel Sekreter Orhan Bora Bağcıer, İnşaat İmar Daire Başkanı Filiz Atay, İnşaat Şube Müdürü Halit Özsoy, AK Parti Antalya İl Genel Meclis Üyesi Necati Yıldırım, Arif Yeni ve Kerim Başkaptan yerinde sorunları inceledikten sonra Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in makamına geçtiler.
Çelik’in makamında bir açıklama yapan Antalya İl Özel İdare Sekteri Faruk Karaçay, ‘Mahmutlar’a gelerek sorunları ve istekleri yerinde gördük. Sorunlar giderilmeyecek sorunlar değil. Okul inşaat tabanında bir su görülmüştür. Bu suyla kaplı alanı dolgu malzemesiyle giderip sorununu kökten çözeceğiz. Ayrıca Yeni Mahalle İlköğretim Okulu bahçesindeki güvenlik sorununu görüşüp sonuca ulaşacağımızı sanıyorum. Belediye Başkanı Ali Çelik’in okul isteğini Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile görüşüp gerekli çalışmaları yapıp, 2013 yılı yatırım programına almak istiyoruz’ diyerek Mahmutlar halkına müjdeler verdi.
YILDIRIM EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER
AK Parti Antalya İl Genel Meclis Üyesi Necati Yıldırım’ın Mahmutlar Post Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamada, “Benim beldem Mahmutlar, burada yaşıyor ve burada siyaset yapıyorum. Mahmutlarla ilgili tüm sorunları benim kendi sorunum gibi algılıyorum. Göleviz Mahallesi’ndeki 24 Derslikli İlköğretim okulunun sorununu yetkili kişileri yerine getirerek çözdük. Yakında okul başlar ve taahhüt edilen iş günüde biter. Bu okulun çevre betonlarının yaptıran Mahmutlar Belediyesi Başkanı Ali Çelik’e ve desteklerini esirgemeyen tüm meclis üyelerine teşekkür ederim” dedi. Göleviz’de yapımına başlanan okul inşaatının müteahhitti İhsan Onat ise, “Okul tabanındaki su birikintisi işimizi engellemesine neden oldu. Yetkili kişiler görmeden ise devam etmedik. Çünkü burada çocuklarımız eğitim görecek, iyi ki böyle bir karar almışım yetkililer beni doğrulayarak dolgu yapılmasına karar verdi, okul inşaatı  400 iş gününde bitecek. Mahmutlar halkı rahat olsun” dedi.

Önceki İçerikTurizmciler isyanda
Sonraki İçerikDoğru karara ne denir?