İsmi Alanya kamuoyunda ve basında sık sık 2014 yerel seçimlerinde MHP’den Alanya Belediye Başkan adayı olarak lanse edilen Kestel’in başarılı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ülkücülüğü ile bilinen Türkiye’nin ünlü sanatçıları arasında yer alan Mustafa Yıldızdoğan’ı geleneksel Gökbel yağlı pehlivan güreş şenliklerine getirerek bu iddiaları daha da güçlendirdi.
Kestel Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreş Şenliklerinin 8’incisi bu yıl 14-15 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Şenliklerin ilk gününde sevilen sanatçı Mustafa Yıldızdoğan konser verecek.
Kestel Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl temmuz ayında gerçekleştirilen Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl 14-15 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Festivalin ilk günü off road gösterisi, folklor ekibi, lazer show ve değişik gösteriler ile konser start alacak. Daha sonra sevilen sanatçı  Mustafa Yıldızdoğan’ın vereceği halk konseri ile devam edecek. 15 Temmuz Pazar günü saat 09.00’da da Yağlı Pehlivan Güreşleri yapılacak. Kırkpınar’da hem de Gökbel’de başpehlivan olmuş ünlü başpehlivanlar ile yaklaşık 300ü aşkın güreşçi Gökbel’de er meydanına çıkacak. Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gökbel Güreşleri’nin artık bir  markaya dönüştüğünü belirterek, güreşlere yoğun bir şekilde hazırlandıklarını ve bu yıl eksiksiz bir organizasyon yapmak için çalıştıklarını söyledi. Başkan Yücel, “Güreşler birlik ve beraberliktir. Aynı kültürün ortağı olmayı, kardeşçe yaşamayı bize gösterir. Kestel Belediyesi olarak halkımızın bir arada güzel bir gün geçirmesi en büyük temennimizdir.” dedi. Hem konser hem de güreşlerin sürpriz etkinlik ve gösterilerle bir şenlik havasında geçeceğini belirten Başkan Yücel, şimdiden tüm vatandaşları güreşlere davet etti.

Önceki İçerikEski gazeteciden ziyaret
Sonraki İçerikMartin Hurkens Mahmutlar’da, Belediye yetkilileri nerede?