AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Evren Çalışkan’dan Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’e şok sözler. Çalışkan, “Öncelikle halka ve Belediye Meclis üyelerine küfür etmeyin, saygılı olun. Belediye kaynaklarını çarçur etmeyin. Yolsuzluk ve usulsüzlük yapmayı bırakın. Belediye tesislerinde içki içip, alem yapmayın size karşılıksız para ve otobüs hattı vermeyen pazarcı ve otobüs esnafına zulmetmeyin. Belediye Başkanı olmadan önceki ile şuandaki mal varlığınızı açıklayın” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mahmutlar Belde Başkanı Evren Çalışkan, Belediye Meclis Salonu’nda bir vatandaşı kovan ve görevlilerce dışarı attıran CHP’li Belediye Başkanı Ali Çelik’i kınadı.
Mahmutlar Pazarı’nda yaşanan rüşvet iddialarına ilişkin CHP‘li Meclis Üyesi ve o dönemki Başkan Vekili Hasan Kısa’nın, ‘Yok böyle bir şey’ diyerek olayı gizlemeye çalıştığını da ifade eden Çalışkan, “Aynı partiye mensup CHP’li Üye ve Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek, ‘Pazarcılardan 500’er TL para istendi ancak pazarcılar bu parayı vermeye yanaşmadı’ diye olayı açıkça itiraf etti” dedi.
“MAHMUTLARLI VATANDAŞ İSYANDA”
Çalışkan, “Mahmutlar‘da 1,5 yıllık sürede halk, belediyede yolsuzluk ve usulsüzlük iddiasını konuşuyor. 2009 yerel seçiminde CHP‘li Çelik, ‘Halk hak ettiğini alacak, halk adamı, dürüst siyaset, halka hizmet, halk meclisi, halkın belediyesi’ gibi sözlerle vatandaşlardan oy istemiş ve seçilmiştir. Ama o gün Çelik’in söylediği ibarelerin bugün ise sadece söylemden ibaret kaldığını herkes görmüştür. Çelik’e oy veren ve CHP‘li meclis üyeleri tarafından da gerçekler anlaşılmıştır” şeklinde konuştu.
ÇALIŞKAN’DAN ŞOK İDDİALAR
Beldede halka küfürlerin edildiğini de ileri süren Çalışkan iddialarını şöyle sürdürdü:
“Halkın parasının içki ve alem masalarında yenildiği, halkın seçtiği belediye meclisine “O… çocuğu” dendiği, halkın kendisine “s. git lan” denilerek halkın makam odalarından ve belediye meclisinden kovulduğu, tokatlandığı, bırakın halk meclisini, belediye meclisinin bile çalışamadığı, bırakın halka bilgi ve hesap vermeyi, CHP’li meclis üyelerinin bile bilgi ve hesap soramadığı, belediye meclisine gelen konuların halk ve hizmet ile uzaktan yakından hiçbir alakasının olmadığı, yapılan her ihalede ve işte rant hesabı ve yolsuzluk yapıldığı, belediye çalışanlarına, esnafa ve halka rahatsız edici bir şekilde baskı yapıldığı, belediyede yapılan ve imzalanan her işte rant ve rüşvet hesabının yapıldığı bir belediye ve belediye başkanı ile karşı karşıya bulunmaktadır. Bozuk bir ağız ve zihniyetle meclisi ve halkı yönetmeye çalışan Çelik’in artık halk nezdinde hiçbir itibarı ve saygınlığı kalmamıştır. Mahmutlar beldesi ve belediyesi 3 yıl önce geldiği noktadan hızla uzaklaşmıştır. Belde halkı ve beldede yaşan esnaflar ve en acısı da kendi belediye meclis üyesi ve seçmenleri içine düştükleri bu acı durumu artık her platformda açık açık beyan etmektedirler. 2009 seçimlerinde halka verilen hiçbir hizmet sözü yerine getirilemediği gibi, halkın vicdan özgürlüğü kullanılarak, koltuk elde edildikten sonra, verilen sözler unutulmuş ve bugünkü vahim duruma gelinmiştir. 2009 seçimlerinde belde halkının söylediği bir şey vardı, “Çilekeş, Çakır’ın diktiği ağaçları sulayabilsin yeter” diyorlardı, bugün halkın ne kadar doğru bir tespitte bulunduğu ortaya çıkmıştır. Artık bunu bilen halk, biz belediyeden hizmet falan istemiyoruz, sivrisinek, toz-toprak ortadan kaldırılsın, yolsuzluk ve usulsüzlük yapmasınlar ve en önemlisi artık bize saygılı, seviyeli ve terbiyeli davransın demektedirler. Biz buradan halkımıza hizmet etmiş ve eden bir parti olarak belediye başkanını bir kez daha uyarıda bulunmak istiyoruz: öncelikle, halka ve belediye meclis üyelerine küfretmeyin, saygılı olun, belediye kaynaklarını çarçur etmeyin, yolsuzluk ve usulsüzlük yapmayı bırakın, keyfiniz için belediye tesislerinde içki ve alem masaları kurmayın, size bırakılan hizmet ve yatırımlara sahip çıkın, koruyun ve kollayın, size ve para ve halk otobüsü vermeyi reddeden pazarcı ve dolmuş esnafına halkı kullanarak oyun oynamayı ve zulmetmeyi bırakın, belediye başkanı olmadan önceki yaşantınızı, mal-mülkünüzü ve bugünkü yaşantınızı ve mal-mülkünüzü halka açıklayın. Yukarıda saydıklarımız, muhalefet anlayışı olmayıp, sizin seçmenlerinizin ve meclis üyelerinizin de ortak tespiti ve kanaatidir. Sayın Çelik, çeki bana verin, ben her şeyi düzenine uydururum anlayışından uzaklaşarak, bir an önce kendinize ve belediyeye çeki düzen verin.”

Önceki İçerikBu halk seni unutur mu?
Sonraki İçerikBaşkanlardan bayram mesajları