Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Selahattin Yaman Caddesi’nde yıllarca Türk turizmine hizmet veren Golden Harp Restaurant’a sihirli eller değerek yeniden yaratıldı. Adı “Yörük” olan restaurant Anadolu mutfağının izlerini taşıyarak beldede modern restaurantcılıkta bir öncü olmaya aday görünüyor. Yörük restaurantın işletmecileri belde de bulunan işadamlarını, yatırımcıları, kurum yöneticileri ve personelleri Yörük restaurantın yeni imajını, konseptini tanıtma ve göstermek aynı zamanda da gerçek Yörük, Anadolu, Türk ve uluslararası mutfağından tatlarını tatmak için Yörük restaurant’ ta bekliyor.
HOLLANDALI ÜNLÜ ŞEFİN SİHİRLİ ELİ DEĞDİ
Mahmutlarda 2006’da beri hizmet veren Golden Harp isimli restoran, Hollandalı ünlü Master Chef Herman Den Belijker, tarafından yeniden dizayn edildi.
Mehmet ve Carla Atay çiftinin sahibi olduğu restoranı yeniden dekore eden Den Belijker mekanın ismini de Nomad (Türkcesi Yörük) olarak değiştirdi. Geçtiğimiz günlerde yeni yüzüyle konuklarının karşısına çıkan mekan Hollanda‘dan gelen bir televizyon kanalı tarafından da Hollandalılara tanıtıldı. Yeni konsepti oldukça ilgi çeken mekan, özellikle Mahmutlardaki yerleşik yabancıların gözdesi haline de geldi.
MODERN YÖRÜK
Mahmutlar Post Gazetesine demeç veren Yörük Restaurantın sahibi Mehmet Atay “Yeni dizaynı ve yeni konsepti ile Anadolu mutfağına has bakır tepside Türk mutfağının gerçek damak tatlarının yanı sıra uluslararası mutfaktan örnek sunuyoruz. Yemeklerimiz genellikle sıcak ve soğuk meze tazındadır. Önümüzdeki günlerde bir açılış yaparak yeni konseptimizi, yeniliklerimizi ve Yörük restaurantımızın yemeklerinizi tanıtmak istiyoruz” dedi.

Önceki İçerikPazaryerlerine yeni yönetmenlik
Sonraki İçerikBizi ayrı tutmayın