Aliefendi Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen Yörük şenliğine 3 bin kişi katıldı.
Şenlikte Ozan Hasan Aras ve Ankaralı Namık söyledikleri şarkılarla davetlileri coşturdu..
Aliefendi Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl Gevne Yaylası’nda ilki yapılan yörük şenliğine 3 binin üzerinde kişi katıldı. Gevne Vadisi’nde özel olarak hazırlanan alanda yapılan şenlik için özel sahneler ve yörük çadırları büyük beğeni topladı.
İki gün süren şenlikte birinci gün, yörüklerin oyunu olan çellik ve değişik aktiviteler yer aldı. Köylü kadınların elle dokudukları kilimler ve ipler ise vatandaşların büyük beğenisini topladı.  Yerel sanatçıların ve Konya Kaşık Ekibi’nin söylediği şarkılarla coşan davetliler Yazar Ozan Hasan Aras’ın seslendirdiği türkülerle unutulmaz bir gün yaşadı. Şenliğin sunuculuğunu ise ünlü sunucu Hüseyin Bekiroğlu yaptı.
Şenliğe eski vali Süleyman Oğuz, eski Karaman Milletvekili Hasan Çalış, Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk, Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Demirtaş Belediye Başkanı Mustafa Aras, siyasi partilerin Alanya İlçe Başkanları ile il genel meclis üyeleri de katıldılar.
İki gün bir gece süren şenliğin son gününde ise ünlü sanatçı Ankaralı Namık sahne aldı. Özel ekibi ile birlikte şenlik alanına gelen Ankaralı Namık, Dernek Başkanı Rüştü Vural tarafından kendisine hediye edilen Alanya şalvarını ve yöresel kıyafetleri giyerek sahneye çıktı. Vatandaşların sevgi gösterileri arasında türkülerini seslendiren ünlü sanatçı, zaman zaman sahneye çıkan hayranları tarafından zor anlar yaşadı. Sevenleri ile bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Ankaralı Namık,  kendisinin de yörüklerle akraba olduğunu ve böyle muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için dernek yönetimine ve Aliefendi Köyü’ne teşekkür etti.
Şenlik sponsor firma sahiplerine ve şenliğe katkısı bulunanlara verilen plaket töreni ile son buldu.
YAZARIMIZ BİRDAL’IN ŞİİRİ BEĞENİ TOPLADI
Aliefendi Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından hafta sonu Gevne Yaylası’nda  hazırlanan alanda yapılan şenlik için özel olarak davet edilen Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarı Gülsen Birdal, şiirlerinden birini okuyarak büyük beğeni topladı. Yazarımızın okuduğu şiirden sonra Karaman Milletvekili Hasan Çalış, Vali Süleyman Oğuz, Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk ve sanatçı Ankaralı Namık Birdal’ı tebrik ederek, şiiri beğendiklerini söylediler.

Önceki İçerikRestaurantcılar yarın toplanıyor
Sonraki İçerikSöylemezoğlu’ndan Sudan ucuz kampanyalar