İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nda görevden alınan Yücel Apaydın yerine Alper Arıkan atandı. Arıkan ilk açıklamasında, “Partimizi kongreye götüreceğiz” dedi.
İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nda sular durulmuyor. Yücel Apaydın başkanlığındaki parti, kongre öncesi delege seçimlerini gerçekleştirmek istemiş ancak yaşanan olaylar nedeniyle seçimler iptal edilmişti. Başkan Adayı Hilmi Er ve mevcut Başkan Yücel Apaydın destekçileri, delege seçimlerinde büyük tartışmalar yaşamışlardı. Bu duruma bir çok üye tepki göstermiş ve hijyen koşulları da tam olarak uygulanamadığı için delege seçimleri iptal edilmişti.

ALPER ARIKAN BAŞKANLIĞA ATANDI

İptal edilen delege seçimleri sonrası gözler İYİ Parti Genel Merkezi’ne çevrilmişti. Genel Merkez kararını bugün açıkladı. Genel Merkez, delege seçimleri sürecini iyi yönetemediğini düşünerek Başkan Yücel Apaydın’ı görevden aldı. Apaydın yerine ise Alper Arıkan başkanlığa getirildi.

ALPER ARIKAN’DAN İLK AÇIKLAMA

İYİ Parti İlçe Başkanlığı görevine atanan Alper Arıkan ilk açıklamasında “kongreye kadar başkanım” dedi. Arıkan, “Atamamız, Teşkilat Başkanımız Koray Aydın tarafından sözlü ve yazılı olarak gerçekleştirildi. Yarında bu atamayı Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener imzalayacak. Bizler, bize verilen bu görevi en iyi şekilde gerçekleştirip, birlik ve beraberlik içerisinde partimizi tek adayla kongreye götüreceğiz.” dedi.

Arıkan’ın tek aday açıklaması, genel merkezin belirleyeceği tek bir isimle kongreye gidileceği sinyalini verdi.

ALPER ARIKAN KİMDİR?

İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı olarak atanan Alper Arıkan, daha önce Milliyetçi Hareket Partisi’nin Alanya’da etkili isimlerinden olan Hayri Arıkan’ın oğlu. ‘Panter’ lakabı ile bilinen Hayri Arıkan’ın oğlu Alper Arıkan, genç yaşta siyaset arenasındaki başarılı adımları ile dikkat çeken bir isim. İYİ Parti Antalya İl Teşkilatı İlçelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Arıkan, parti içerisinde oldukça seviliyor.